Potrzebowałam kagańca fizjologicznego

Potrzebowałam kagańca fizjologicznego

Niedawno adoptowałam ze schroniska małego pieska rasy shih tzu. Początkowo wydawało mi się, że wystarczy jak będę wyprowadzała go na spacer na smyczy. Niestety, okazało się że mój pies jest bardzo porywczy. Doskakuje do innych psów, często większych i chce je gryźć. Rzuca się także na dzieci, które akurat przechodzą chodnikiem, czy biegają po trawnikach. Obawiałam się, że kiedyś go nie dopilnuje i zrobi komuś krzywdę. Chodziłam z nim do behawiorysty. To właśnie behawiorysta zasugerował, żeby na razie zakładać psu kaganiec podczas wyjść z domu.

Zalety fizjologicznych kagańców dla psów

kagańce fizjologiczne dla shih tzuPolecił mi on kagańce fizjologiczne dla shih tzu. Dowiedziałam się od niego, jak najlepiej dobrać kaganiec dla psa takiej małej rasy. Podpowiedział mi, abym najpierw zmierzyła psu obwód pyska za pomocą miarki krawieckiej. Przy pomiarach należy uwzględnić fakt, że kaganiec nie powinien zbyt mocno uciskać na pysk psa. Pies musi w nim swobodnie oddychać i dyszeć. To gwarancja bezpieczeństwa dla samego czworonoga. Kagańce fizjologiczne są przy tym bardzo dobre, ponieważ pies może w nich swobodnie wyciągać język, dzięki czemu podczas spacerów może pić wodę z miski lub jeść z ręki. To praktyczne rozwiązanie zarówno dla zwierzęcia, jak i człowieka. Jeszcze tego samego dnia udałam się do bardzo dobrze zaopatrzonego sklepu z artykułami dla zwierząt, gdzie można było kupić takie kagańce. Sprzedawczyni od razu doradziła mi, jakie będą najlepsze. Po dłuższym zastanowieniu zdecydowałam się wybrać dla mojego pieska miękki kaganiec fizjologiczny wykonany z wysokojakościowego tworzywa. Sam kaganiec był bardzo dobrze wykonany i można było regulować jego wielkość. Dzięki temu nie powodował żadnych otarć, ani innego dyskomfortu związanego z jego noszeniem. Kufa kagańca była obszyta specjalną przepuszczającą powietrze siatką, dzięki czemu kaganiec bardzo dobrze sprawdzał się także podczas letnich, upalnych dni. Dodatkową zaletą było bezpieczne zapięcie, które gwarantowało, że pies nie uwolni się samodzielnie z kagańca.

Byłam bardzo zadowolona z faktu, że udało mi się dostać taki kaganiec fizjologiczny w bardzo dobrej, atrakcyjnej cenie. Świetnie sprawdzał się on nie tylko podczas spacerów, ale także podczas podróży. Można go bardzo szybko i sprawnie założyć pieskowi. Nie wymaga to zbyt wielkiej wprawy. Dzięki temu ja się nie stresuje i pies nie wyczuwa mojego zdenerwowania. Kaganiec towarzyszy nam podczas spacerów już od dłuższego czasu. Zauważyłam przy tym, że dzięki niemu pies się wycisza i nie chce już atakować innych zwierząt.

Najnowsze komentarze