Zestawy kąpielowe dla noworodków

Zestawy kąpielowe dla noworodków

Narodziny dziecka – szczególnie pierwszego – to wielkie wydarzenie dla każdego rodzica. To wielka radość i mnóstwo pozytywnych emocji, ale także ogromna odpowiedzialność, zupełnie nowy tryb życia i wiele obowiązków. Rodzice przygotowują się do przyjścia na świat swojego potomka wiele miesięcy wcześniej. Trzeba przygotować się mentalnie, wychowawczo, kobiety także fizycznie, ale także zwyczajnie materialnie. Oczywiście nikt nie wymaga wykupienia całego asortymentu sklepu dla niemowląt, jednak bez wielu przedmiotów trudno byłoby dbać o takiego malucha.

Skład zestawu kąpielowego dla niemowlęcia

zestaw kąpielowyWiększość rodziny i bliskich znajomych pragnie z okazji narodzin kupić coś maluszkowi. Niemal każdy odwiedzający nas po raz pierwszy po porodzie przyniesie jakiś drobiazg. Nie wszyscy jednak orientują się, co naprawdę takiemu szkrabowi jest potrzebne i często takie odwiedziny kończą się piętrzącym się stosem zbędnych przedmiotów, które choć ładne, nie przydadzą nam się lub już je mamy. Dlatego czasem warto umówić się, co każdy kupi. Pomniejszy to koszty rodziców na wyprawkę, a przyniesie wymierne korzyści dziecku. Jednym z najfajniejszych upominków, jaki można kupić w uzgodnieniu z młodymi rodzicami jest zestaw kąpielowy. To o tyle wdzięczny prezent, że może mieścić w różnym budżecie.  Jeśli chcemy wydać więcej, do takiego zestawu możemy włączyć: wanienkę, ręczniki, płyny do kąpieli bądź płatki mydlane, szczotkę do włosów, specjalną myjkę, krem lub oliwkę i śpioszki. To naprawdę spory upominek, ale też spory wydatek. Możemy jednak z tego zestawu dowolnie ujmować. Nie znamy się na rozmiarach dziecięcych, więc możemy nie kupować śpioszków. Wystarczy dogadać to wcześniej z rodzicami, żeby wiedzieli, czego mogą się spodziewać, a o co powinni zadbać we własnym zakresie. Można dobrać większość przedmiotów w podobnej kolorystyce, a także wcześniej poczytać, jakie marki sprawdzą się w przypadku wanienek czy kosmetyków dziecięcych. Taki prezent to spora frajda, dużo zaangażowania i coś naprawdę niezbędnego maluchowi.

Zestaw kąpielowy jest typem prezentu, którego trudno odmówić. Rodzice mogą chcieć mieć wpływa na rodzaj wanienki, ale wówczas niech po prostu wskażą, jakie modele preferują. Nie kupujmy nic na siłę. To ma im służyć na co dzień, więc ważne, aby było to dla nich poręczne i funkcjonalne. Jeśli koniecznie chcemy, aby w naszym prezencie znajdowała się zabawka dla dziecka, możemy dokupić gumowe zwierzątka czy książeczki, które posłużą do zabawy w kąpieli. Taki prezent będzie radością dla rodziców, satysfakcją dla kupujących i częścią wyprawki dla malucha.

Najnowsze komentarze