Zalety zabaw klockami

Zalety zabaw klockami

 

Klocki zabawkowe, to różnokształtne elementy używane do zabawy konstrukcyjnej. Niektóre są prostymi deskami wykonanymi z drewna, zaś inne są fantazyjne, jak na przykład klocki z tworzywa sztucznego, ale bez względu na to, jaką przyjmą formę, klocki mogą działać jako potężne narzędzia edukacyjne. Badania sugerują, że klocki jako zabawki mogą pomóc dzieciom w rozwoju. Wspomagają umiejętności motoryczne i koordynację ręka-oko, potrafią wzbogacić rozumowanie przestrzenne, zdolność do kreatywnego, rozbieżnego myślenia.

Dlaczego warto dziecku kupić klocki?

klocek plus plusIstnieją dowody na to, że układanie klocków jest powiązane z wyższymi osiągnięciami matematycznymi. Jak to się dzieje? Łatwo jest zobaczyć, jak układanie klocków zabawek może stymulować rozwój motoryczny malucha. Badania sugerują, że dzieci odnoszą korzyści, gdy zabawa budowlana zawiera dodatkowe elementy, w tym budowanie z szablonów, angażowanie się w projekty współpracy, oraz rozmawianie z innymi o relacjach przestrzennych. Warto więc kupić klocki bardziej zaawansowane, jak na przykład klocek plus plus, bo istnieją powiązania między umiejętnościami przestrzennymi a zabawą budowlaną. Na podstawie badań dzieci, które wykazywały większe zainteresowanie klockami osiągały lepsze wyniki w standardowym teście inteligencji przestrzennej. Zorganizowana zabawa klockami może zwiększyć zdolność szybkiego przełączania uwagi z jednego istotnego bodźca na inny. Jest to ważne dla osiągnięcia sukcesów w szkole. Zabawki klockami plus plus mogą stymulować kreatywne rozwiązywanie problemów. Wspólne zabawy konstrukcyjne pomagają również dzieciom doskonalić umiejętności społeczne. Badania sugerują, że dzieci stają się bardziej przyjazne i społecznie sprytne, gdy pracują nad projektami budowlanymi opartymi na zasadzie współpracy. Niewątpliwe jest jednak to, że zabawa w klocki wpływa na zdolności matematyczne. Nie od dziś wiadomo, że u wielu dzieci pojawiają się problemy z matematyką, a dzięki klockom możemy skutecznie zniwelować ten poważny problem. To jest bardzo dobra inwestycja w przyszłość.

Zabawy klockami powodują długoterminowe ulepszenia umiejętności matematycznych, analitycznych i przestrzennych. W związku z tym każde dziecko powinno posiadać zestaw klocków, które będą rozwijające dla maluszka. mamy do dyspozycji wiele rodzajów klocków od prostych po bardziej zaawansowane. Ostatnio ogromną furorę robią klocki plus plus, warto dowiedzieć się więcej na ten temat gdyż bawienie się nimi przynosi szeregu korzyści dla umysłu dziecka.

 

Najnowsze komentarze