Zalety systemu start-stop

Zalety systemu start-stop

Dzisiaj każdy z nas stoi w obliczu zbliżającej się wielkimi krokami katastrofy klimatycznej. Próbujemy coś z tym zrobić, zmieniając swoje nawyki i zachowania na każdym kroku. Odchodzimy od szkodliwych dla środowiska sztucznych opakowań, staramy się oszczędzać wodę i energię elektryczną. Te wysiłki przynoszą spodziewany efekt i sytuacja powoli zaczyna się trochę poprawiać. Innym rozwiązaniem, dzięki któremu możemy dbać o planetę jest na przykład posiadanie auta z systemem start stop.

Czy system start-stop wymaga nowoczesnego akumulatora?

nowoczesne akumulatory start stop łódźWiele czasu, szczególnie jeżeli mieszkamy w dużym mieście, spędzamy stojąc w korkach. Często może to być nawet godzina podczas powrotu z pracy, a nie rzadko i więcej. Wówczas nasze auto stoi w miejscu, silnik pracuje zużywając paliwo oraz emitując szkodliwe gazy cieplarniane powstające w wyniku spalania paliwa. Jest to w znacznej mierze marnotrawstwo energii, na które długo nie mogliśmy nic poradzić. Jednak dzięki rozwijającej się technologii oraz postępowi rozwiązanie tej sytuacji stało się możliwe. Jeżeli nasze auto posiada odpowiedni system, nazywany systemem start-stop, wówczas w sytuacji, gdy stoimy w korku, silnik samoistnie przestanie pracować i wznowi swoją prace bez konieczności wciskania przycisku lub przekręcania kluczyka. Wystarczy, że naciśniemy sprzęgło, aby wrzucić bieg i ruszyć dalej, a specjalny rozrusznik odpali silnik. Wiele osób uważa, że taki system błyskawicznie doprowadzi do zużycia się wielu podzespołów naszego pojazdu. Nie jest to prawdą. Inżynierowie opracowali specjalistyczne baterie przystosowane do tego typu rozwiązań. Jeżeli chodzi o nowoczesne akumulatory start stop Łódź to odpowiednie miejsce, aby szukać ich w centrum naszego kraju. Dzisiaj takie akumulatory są ogólnie dostępne i nie ma problemu z ich serwisem, a także wymianą na nowy, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Pamiętajmy, aby skonsultować się ze sprzedawcą, który poleci nam odpowiedni akumulator specjalnie do naszego pojazdu. Istnieją bowiem różne typy takich baterii.

Auto z systemem tego typu przyczynia się w znacznej mierze do poprawy naszego komfortu oraz redukcji szkodliwego wpływu na środowisko. Przez ograniczenie pracy silnika ograniczamy także emisję szkodliwych gazów cieplarnianych, jakie emituje nasz samochód. To rozwiązanie coraz bardziej popularne wśród osób, które chcą być przyjazne dla środowiska naturalnego. Jest ono także związane z pewną oszczędnością, gdyż pojazd, stojąc w korku, zużywa znacznie mniej paliwa, niż w sytuacji, gdy nie posiada takiego systemu.

Najnowsze komentarze