Zalety stosowania nowoczesnych opraw ulicznych

Zalety stosowania nowoczesnych opraw ulicznych

Kwestia oświetlenia ulicznego jest bardzo ważnym tematem. Jak dowodzą badania oświetlenie miejsc publicznych po zmroku w znaczący wpływ wpływa na bezpieczeństwo zarówno ludzi jak i mienia. W związku z tym w wielu miastach podejmowane są kroki mające na celu modernizację starego typu oświetlenia na nowe, wydajne rozwiązania. Standardem bowiem obecnie stają się źródła światła oparte o diody elektroluminescencyjne, które posiadają bardzo dobre parametry użytkowe.

Wodoodporność wymaganą cechą

wodoodporne oprawy uliczne ledPrzede wszystkim diody LED zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjnie stosowane lampy wysokoprężne czy wyładowcze. Kolejnym ważnym czynnikiem jest ich trwałość. Oprawy świetlne wykonane w oparciu o technologię LED mogą pracować bezawaryjnie przez kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat. W znacznym stopniu redukuje to koszty związane z serwisem tego typu rozwiązań. Warto dodać, że wodoodporne oprawy uliczne led posiadają również możliwość sterowania natężenia światła. Jest to możliwe dzięki specjalistycznym układom, które generują impuls prostokątny o odpowiednich czasach trwania stanu wysokiego i niskiego. W ten sposób uzyskiwany jest odpowiedni współczynnik wypełnienia, który sprawia że ludzkie oko odbiera światło jako jaśniejsze lub ciemniejsze. Nie powoduje to pogorszenia żywotności diod, które są elementem emitującym światło. Pozwala jednak zaoszczędzić spore ilości funduszy ze względu na okresowe działanie źródła światła. Warto również dodać, że oprawy świetlne oparte na technologii LED generują światło określonej temperaturze barwowej oraz bardzo dobrze odwzorowują kolory występujące w otoczeniu. Wszystko to sprawia, że mogą one być stosowane w różnych aplikacjach. Przykładem mogą być chociażby wcześniej wspomniane oprawy uliczne czy oświetlenie dekoracyjne obiektów użyteczności publicznej. Obecnie duża waga jest przywiązywania szczególnie do energooszczędności, którą się charakteryzuje to rozwiązanie. Na przestrzeni lat bowiem zarządca terenu na którym zostało wdrożone rozwiązanie jest w stanie zaoszczędzić spore kwoty na zużyciu energii oraz serwisach instalacji.

W wielu miastach inwestor może również liczyć na dotację, która jest udzielana w ramach programów operacyjnych krajowych oraz międzynarodowych na obniżenie zużycia energii elektrycznej w konkretnym regionie. Dzięki LED-om jest to możliwe. Wszystko to sprawia, że są one coraz częściej wybierane jako standardowe źródło światła w nowoprodukowanych oprawach świetlnych. Dzięki niskiemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną generują one mało ciepła co z kolei umożliwia zmniejszenie gabarytów układów zasilających i przetwarzających energię.

Najnowsze komentarze