Zalety obejm ślimakowych

Zalety obejm ślimakowych

Tworzenie instalacji, przez które przepływa ciecz, mogłoby być znacznie trudniejsze, gdyby nie nowoczesne akcesoria montażowe. Przykładem są specjalne opaski ślimakowe, których popularność z roku na rok znacząco wzrasta. Są one używane miedzy innymi w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, jak również podczas budowy i przebudowy kanalizacji.

Gdzie stosuje się obejmy ślimakowe?

obejma ślimakowaTworząc różnego rodzaju instalacje przez które przepływa ciecz, najważniejszym czynnikiem, na który należy zwracać uwagę jej szczelność.  Szczególnie tyczy się to wszelkiego rodzaju łączeń, pomiędzy różnymi odcinkami instalacji, które są najbardziej podatne na powstawanie rozszczelnień. Bardzo często aby zapobiegać rozszczelnieniom na łączeniach instalacji stosowane są specjalne akcesoria montażowe, takie jak na przykład obejma ślimakowa. Takie akcesoria mają wiele różnych zalet, dzięki czemu ich stosowanie nie tylko pomaga zapobiegać wszelkiego rodzaju rozszczelnieniom i wyciekom, ale także znacznie przyśpiesza tworzenie instalacji. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na bardzo przemyślaną konstrukcję obejmy ślimakowej. Przede wszystkim jest6 ona wyposażona w specjalne ząbki, które jeszcze stabilnej łączą opaskę z powierzchnią danego elementu używanego do stworzenia instalacji. Kolejna bardzo ważna cecha obejm ślimakowych to zakończenie ich śrub, które jest asymetryczne. Dzięki temu, dobre dopasowanie obejm ślimakowych jest gwarancją uzyskania idealnie szczelnego połączenia pomiędzy dwoma różnymi odcinkami instalacji. Bardzo ważne jest jednak, aby tego rodzaju akcesoria montażowe jak właśnie obejmy ślimakowe, nie uszkodziły przypadkowo powierzchni elementu instalacji podczas montażu. Dotyczy to również obejm ślimakowych, których zakończenie jest łagodnie zaokrąglone, dzięki czemu ryzyko, że uszkodzą one powierzchnie elementu instalacji podczas montażu jest bardzo niskie. Bardzo ważne jest, aby obejmy ślimakowe były skonstruowane z wysokiej jakości materiałów, takich jak na przykład stal nierdzewna. Dzięki temu, obejmy ślimakowe nie będą narażone na rozwój korozji, co mogłoby spowodować, że utworzone połączenie będzie narażone na powstawanie nieszczelności. Dużym plusem obejm ślimakowych jest fakt, że ich montaż nie wymaga żadnych narzędzi.

Budowa instalacji przez które przepływa ciecz jest bardziej wymagające niż w przypadku pozostałych. Wynika to z faktu, że w takich instalacjach dużym ryzykiem jest powstawanie wycieków i nieszczelności. Dlatego też należy skupić się przede wszystkim na zapobieganiu takim sytuacjom.

Najnowsze komentarze