Zakup smyczy dla niewielkiego psa

Zakup smyczy dla niewielkiego psa

Po długim namyśle zdecydowaliśmy się przygarnąć jakiegoś psa. Zastanawialiśmy się nad tym, jakiego powinniśmy wybrać, aby czuł się u nas jak najlepiej. Mieszkamy w bloku, więc postanowiliśmy adoptować niewielkiego psa. Bardzo lubimy jednak długie spacery, więc mieliśmy nadzieję znaleźć jakiegoś aktywnego psiaka, który ma wysoki poziom energii. W końcu udało się nam takiego znaleźć. Nie mogliśmy się doczekać, aż weźmiemy go do mieszkania. Przed tym musieliśmy się jeszcze zaopatrzyć w kilka potrzebnych rzeczy.

Spacer z małym psem – wybór smyczy

smycz dla małego psaZ każdym psem trzeba wychodzić kilka razy dziennie, więc konieczny jest zakup odpowiedniej obroży albo szelek oraz smyczy. Dosyć szybko udało się nam znaleźć szelki, więc musieliśmy jeszcze dokupić smycz, która byłaby odpowiednia dla naszego psa. Mieliśmy pewne wątpliwości co do tego, jaką długość powinniśmy wybrać. Ostatecznie zdecydowaliśmy się kupić dwa modele – jedną średniej długości i drugą całkiem długą. Smycz dla małego psa powinna zapewniać mu pewną swobodę, aby mógł eksplorować otaczający go świat. W każdej chwili możemy go przyciągnąć do siebie i prowadzić przy nodze. Przez sporą część spaceru pies powinien mieć jednak możliwość podchodzenia do rzeczy, które go interesują. Za krótka smycz może sprawić, że psiak będzie po prostu ciągnąć przez cały czas. W zatłoczonych miejscach, komunikacji miejskiej czy na przejściach dla pieszych powinniśmy mieć jednak swojego czworonoga bardzo blisko siebie, dla jego bezpieczeństwa. Jeżeli jednak znajdujemy się w parku czy na jakimkolwiek trawniku, na którym możemy psa swobodnie wyprowadzać, warto zapewnić mu większą swobodę ruchu. Poza długością smyczy bardzo ważny jest wybór odpowiedniego materiału. Warto wybrać taki, który jest trwały i zapewnia wygodę w użytkowaniu psa – smycz nie powinna się nam wyślizgiwać z ręki, kiedy pies pociągnie. Przejrzeliśmy sporo modeli smyczy i wybraliśmy takie, które uznaliśmy za najbardziej odpowiednie.

Spacery z psem są dla nas nie tylko obowiązkiem, ale również wielką przyjemnością. Udało się nam znaleźć takie smycze, które doskonale spełniają swoje zadanie. Na co dzień używamy krótszego modelu, jednak zawsze mamy pod ręką dłuższą smycz, która pozwala psu się wybiegać. Doskonale sprawdza się ona podczas wycieczek do lasu czy w góry, kiedy nie chcemy psa całkowicie spuszczać ze smyczy, jednak pragniemy zapewnić mu większą swobodę. Nasz nowy psiak również wydaje się zadowolony, ponieważ na spacerach może poznawać okolicę i bawić się z innymi psiakami.

Najnowsze komentarze