Zabiegi karboksyterapii redukują zmarszczki

Zabiegi karboksyterapii redukują zmarszczki

Zabieg, który polega na wykorzystaniu medycznego dwutlenku węgla jest stosowany w celu poprawy krążenia w tkankach, redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej. Może być wykonywany na różnych częściach ciała, sprawdza się w leczeniu zaburzeń krążenia w kończynach dolnych, łagodzi objawy niektórych schorzeń stawów. Karboksyterapia polega na śródskórnym podawaniu dwutlenku węgla bez użycia znieczulenia. Metoda ta jest bezpieczna, wiąże się z niewielkim ryzykiem występowania skutków ubocznych.

Właściwości zabiegu karboksyterapii

polecana karboksyterapia w łodziDwutlenek węgla jest gazem, które naturalnie występuje w ludzkim organizmie, prowadzi do dotlenienia danych obszarów ciała. Metoda ta jest wykorzystywana w przypadku ludzi w różnym wieku, którzy chcą poprawić miejscowy przepływ krwi, zwiększyć ilość tlenu w tkankach, wygładzić skórę. Dzięki niej można zredukować tkankę tłuszczową oraz cellulit, rozświetlić cerę. Cieszy się dużą popularnością wśród osób, które zauważyły u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry, blizny, różnego rodzaju nieprawidłowości. Metoda ta jest bezpieczna, jednak przeciwwskazaniem do jej wykonania jest między innymi ciąża i karmienie piersią, zaburzenia oddechowe, nadciśnienie, nowotwory. Okolice, które poddawane są zabiegowi to najczęściej brzuch, uda, pośladki, ramiona, twarz, szyja, dekolt oraz skóra głowy. Dzięki niej można pozbyć się podwójnego podbródka, obwisłej skóry oraz innych niedoskonałości. Zabieg czasem może powodować lekki dyskomfort, co wynika z uczucia rozpierania tkanek poprzez gaz. Czasem pojawiają się wybrzuszenia na skórze, które jednak szybko są wchłaniane. Dużą popularnością cieszy się polecana karboksyterapia w Łodzi, gdyż jest ona zabiegiem, który doskonale poprawia kondycję skóry, pomaga pozbyć się wielu niedoskonałości. Dwutlenek węgla przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych, zwiększenia przepływu krwi i tlenu. Skutkuje to tworzeniem się nowych naczyń krwionośnych, udrożnieniem zwężonych naczyń. Na skutek iniekcji na skórze tworzy się stan zapalny, który stymuluje fibroblastry produkujące kolagen i elastynę.

Zabieg poprawia sprężystość skóry, korzystnie wpływa na jej wygląd. Karboksyterapia jest skutecznym sposobem na pozbycie się komórek tłuszczowych, które są wrażliwe na ten gaz. Wprowadzony do tkanki dwutlenek rozpuszcza zawartość komórki tłuszczowej, pobudza proces drenażu limfatycznego, zmniejsza obrzęki i wspomaga usuwanie toksyn. Stymuluje metabolizm tłuszczy, rozszerza naczynia krwionośne, poprawia przepływ krwi. Sprawia to, że skóra ulega wygładzeniu, cellulit i rozstępy stają się mniej widoczne. Dwutlenek węgla podawany jest śródskórnie lub podskórnie, aplikowany przy użyciu igły lub specjalnego urządzenia.

Najnowsze komentarze