Wytrzymałe folie PPF

Wytrzymałe folie PPF

Choć z zewnątrz karoseria samochodu może sprawiać wrażenie wręcz niezniszczalnej, to w rzeczywistości tak nie jest. Jak każdy lakier jest podatna na zarysowania i uszkodzenia, a to bardzo negatywnie wpływa na jej wygląd. Na pewno nie pomaga w tym fakt, że coraz częściej producenci samochodowi do malowania nadwozia stosują lakiery ekologiczne, które są produkowane na bazie wody. Na pierwszy rzut oka dają  taki sam efekt, ale są znacznie mniej odporne.

Jak wygląda folia PPF?

folie PPF w katowicachWidząc nowoczesny samochód z błyszczącą powłoką lakierniczą przeważnie myślimy, że jest nowy lub niedawno został kupiony. Jednak wcale tak nie musi być, ponieważ taki stan możemy uzyskać poprzez odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne i zabezpieczające. Lakier możemy chronić samodzielnie go polerując specjalnymi środkami, a następnie nakładając bazę ochroną, ale taki zabieg daje powierzchowne i krótkotrwałe efekty. Mona także wydać nieco więcej pieniędzy i skorzystać z usług profesjonalistów z zakresu auto detailingu. W ramach tej usługi możemy wykonać folie PPF w Katowicach, które są niewidoczne dla naszego oka, zwłaszcza jeżeli są doskonale wykonane. Zabezpieczanie lakieru ma duże znacznie dla wyglądu, ale także dla wartości rynkowej pojazdu, ponieważ nie uświadczymy na niż mikrouszkodzeń, rys czy odprysków. Przede wszystkim ochrona karoserii za pomocą folii PPF jest jedną najskuteczniejszych i nieinwazyjnych metod na uniknięcie wykonanie renowacji lakieru czy nawet ponowne malowanie samochodu. Wykonanie takiej usługi zajmuje od jednego do trzech dni, a efekt końcowy utrzymuje się przez pięć lat. Wiele salonów auto detailingowych korzysta z gotowych wykrojników folii, dzięki czemu jej przyklejenie jest znacznie prostsze i dokładniejsze. Ze względu na cenę usługi, która zaczyna się od tysiąca złotych wzwyż, najczęściej decydują się na takie zabezpieczenie powłoki lakierniczej głównie właściciele modeli klasy premium. Aplikacja folii w żadnym wypadku nie ingeruje w warstwę naturalnego lakieru i nie szpeci jego wyglądu.

W ramach usług car detailingu można jeszcze wyróżnić powłoki ceramiczne jako sposób ochrony lakieru przed uszkodzeniami. Jednak ta metoda ingeruje w warstwę lakieru, ponieważ wnika w nią i tworzy na niej twardą, szklaną powłokę. Z tego względu nie każdy właściciel pojazdu się na nią decyduje. Folia PPF jest tańsza i nieinwazyjna, a daje doskonałe rezultaty. Można ją wykonać na dowolnym modelu samochodu, gdyż firmy posiadają gotowe wykrojniki, które tylko się przykłada w odpowiednie miejsca.

Najnowsze komentarze