Wykorzystanie wag przemysłowych platformowych w magazynach

Wykorzystanie wag przemysłowych platformowych w magazynach

Rotacje magazynowe są bardzo częstym i niezwykle istotnym etapem pracy przedsiębiorstw. Duża ilość towarów, które występują zwłaszcza w dużych przedsiębiorstwach powoduje konieczność powstawania całych systemów inwentaryzacji magazynowych służących do sprawnego zarządzania tą częścią przedsiębiorstwa. Niektóre typy towarów w magazynach jest dość łatwo policzyć i zinwentaryzować, gdyż są produktami gromadzonymi na sztuki i tak figurują w systemie. Jest jednak druga grupa towarów, które magazyny inwentaryzują wagowo.

Platformowe wagi przemysłowe w magazynach

waga przemysłowa platformowaProdukty, których przychody i rozchody prowadzone są w rozliczeniu o wagę produktu wymagają specjalnych systemów i narzędzi umożliwiających takie ich prowadzenie. Pomocnym narzędziem o którym mowa jest waga przemysłowa platformowa, którą stosuje się w magazynie do określenia wagi asortymentu. Waga występuje w formie platformy osadzonej na czujnikach tensometrycznych, za pomocą których następuje odczyt wagi i wyświetlenie wartości na wbudowanym wyświetlaczu. Wymiary platformy są różne w zależności od konkretnego zastosowania i wagi materiału. Różne występują także wariacje budowy wag w zależności od formy ich używania. Najczęstszą formą wagi platformowej jest stacjonarna waga z wyświetlaczem na który nakłada się towar, który chcemy zważyć. Występują jednak też inne bardziej ciekawe rozwiązania, które stosują duże magazyny na całym świecie. Częstym rodzajem wagi są platformy wbudowane w posadzkę podłoża, na które mogą najeżdżać wózki widłowe z załadowanym towarem. Dzięki temu znając wagę pustego wózka możemy natychmiast odczytać z wyświetlacza wartość towaru na nim załadowanego. Takie ułatwienie eliminuje konieczność przeładunku towaru na wagę stojącą w celu jego zważenia. Oszczędza to mnóstwo czasu, a co za tym idzie pieniędzy. Kolejnym częstym rodzajem wagi platformowej jest jej wbudowanie w platformę wózka widłowego lub transportera na którym zostaje przewożony towar. Takie rozwiązanie również jest niezwykle przydatne, gdyż w tym momencie nie musimy nawet wózkiem wjeżdżać na platformę i możemy odczytać wartość transportowanego materiału na bieżąco.

Dzięki zastosowaniu wag platformowych możliwe staje się prowadzenie gospodarki magazynowej w oparciu o system wagowy. Jeśli dodatkowo podłączymy wagi do systemu automatycznego uzyskamy dodatkowe korzyści wynikające z kompleksowego systemu zarządzania. Taki system jest oczywiście najczęściej stosowany na wielkich halach magazynowych rotujących w ciągu roku tysiące ton towarów, jednak coraz częściej mali przedsiębiorcy dostrzegają jego zalety.

Najnowsze komentarze