Wygodny radiotelefon od Baofenga

Wygodny radiotelefon od Baofenga

Oszczędności na każdym polu nie były w pracy niczym dziwnym, bo i wyposażenie jakie dostawaliśmy było dość przeciętnej jakości, zaczynając od umundurowania, na sprzęcie komunikacyjnym kończąc. Jednak ten ostatni był ogromnie przydatny podczas pracy, i na obiekcie staraliśmy się zawsze mieć komplet radiotelefonów, by każdy był w jeden wyposażony. Jednak był to sprzęt mocno przestarzały i obecnie dość zawodny, więc zaczęliśmy mocno naciskać na kierownictwo o zmianę. Mimo iż w końcu szefostwo postanowiło zainwestować w nowy sprzęt, zdecydowaliśmy że sami wybierzemy najbardziej odpowiadające nam urządzenia.

Niewielkie krótkofalówki od Baofenga

nowy baofengNa obiekcie potrzebowaliśmy przede wszystkim krótkofalówek o niewielkich rozmiarach, które mogły być noszone przy pasie lub na mundurze i jednocześnie nie przeszkadzać użytkownikowi w codziennej pracy, a zarazem mocnych i wytrzymałych. Wszystkie te kryteria spełniał nowy Baofeng, z serii wypuszczonej do sprzedaży w zeszłym roku. Był to niewielki, aczkolwiek bardzo poręczny radiotelefon, z możliwością dołączenia do niego firmowego zestawu słuchawkowego, który dla naszych pracowników był naprawdę wielkim udogodnieniem i pozwalał na bezproblemową komunikację ze stanowiskami monitorowania nawet podczas dużego ruchu na obiekcie i znacznego hałasu, aczkolwiek był również bardzo wygodny w używaniu. Urządzenia te działały w dolnych granicach zakresu, więc nie wywoływały zakłóceń w innych krótkofalówkach, oraz nie były podatne na działanie fal radiowych z pozostałych urządzeń na obiekcie. W razie potrzeby można było oczywiście regulować obsługiwane kanały, a nawet zmienić całkowicie zakres działania urządzenia tak, by jak najlepiej dopasować je do miejsca pracy lub do pozostałych urządzeń używanych na terenie obiektu. Jednak największą zaletą nowych krótkofalówek był ich bardzo długi czas działania. Jedno radio mogło być bez problemu używane podczas pracy przez cały dzień, a i tak bateria miała dość duży zapas.

Ładowanie możliwe było zarówno z pomocą stacji dokującej, mieszczącej jedno lub cztery urządzenia, w zależności od typu stacji, ale również przez standardowy kabel usb, wykorzystywany w większości telefonów więc w razie potrzeby, krótkofalówki mogły być podładowane z każdego komputera bez potrzeby podłączania ich do stacji dokującej. Nowy sprzęt okazał się o niebo lepszy od przestarzałych, zużytych krótkofalówek i po krótkim czasie mieliśmy pewność, iż były to urządzenia niezawodne i bardzo trudne do uszkodzenia, nawet podczas celowych prób wytrzymałości.

Najnowsze komentarze