Wygodne podstawki pod wanienki

Wygodne podstawki pod wanienki

Kompletując wyprawkę dla niemowlaka, trzeba pamiętać o ty, że wszystko z czym będzie miał on styczność musi być bezpieczne. Koniecznie trzeba zakupić wózek, wanienkę, łóżeczko i wszelkie przybory do pielęgnacji malucha. Na początku każdy rodzic popełnia błędy, ale z czasem wszystkie czynności wykonywane przy dziecku stają się automatyczne. Obecnie w sklepach znajdziemy mnóstwo artykułów i przyborów, które ułatwiają sprawowanie opieki nad maluchem.

Z czego jest wykonana podstawa pod wanienkę?

podstawy pod wanienkiDo bycia rodzicem nie można się przygotować, bo zawsze są sytuacje, które mogą zaskoczyć. Zabiegi pielęgnacyjne budzą najwięcej lęku wśród młodych rodziców, bo najłatwiej wtedy zrobić krzywdę maluszkowi. Niewłaściwe trzymanie dziecka może się skończyć kontuzją, a zbytnie zanurzanie malucha w wodzie może spowodować wlanie się wody do uszek, które może skutkować przeziębieniem. Dzieci na ogół lubią się kąpać, wystarczy je z wodą oswoić i z pewnością po kilku miesiącach nie będą chciały wychodzić z wanny pełnej zabawek. Żeby kąpiel była wygoda dla malucha i rodzica, koniecznie trzeba się zainteresować zakupem podstawy pod wanienki. To bardzo prosty przyrząd, a potrafi znacznie ułatwić kąpiel. Rodzice najczęściej kładą wannę z dzieckiem na podłodze, stole, lub taborecie. To niezbyt dobre rozwiązanie, bo na podłodze może być zimno, na taborecie niestabilnie, a na stole maluch może być za wysoko. Najlepsza będzie podstawka, którą możemy rozłożyć w dowolnym miejscu i szybko złożyć. Stelaż jest wykonany z lekkiego aluminium, które z powodzeniem udźwignie ciężar do czterdziestu kilogramów. Obecne na rynku podstawki mają uniwersalny rozmiar, który pasuje na wszystkie dziecięce wanienki, a dzięki regulacji wysokości, dopasujemy ją do swojego wzrostu. Najpewniejszą pozycją jest, kiedy mamy dziecko na wysokości pasa, bo nie musimy się do niego schylać. Kąpanie go w wanience na stelaży jest całkowicie bezpieczne, bo ma on stabilną konstrukcję i zabezpieczające przed ślizganiem się wanienki, gumki, które są umieszczone w miejscach gdzie styka się ona z podstawką.

Wszystkie artykuły dla dziecka kupimy w specjalnych sklepach dla dzieci. Znajdziemy tam wanienki w różnym rozmiarze, stelaże i konieczne przybory. Produkty do pielęgnacji możemy kupić w specjalnych zestawach kąpielowych, które zawierają wanienkę z podstawą, ręczniki, a nawet nożyczki i szczotkę do włosów. Najprostsze modele podstawek pod wanienkę znajdziemy w cenie około siedemdziesięciu złotych, a bardziej luksusowe mogą kosztować nawet sto pięćdziesiąt złotych.

Najnowsze komentarze