Wtryskiwacze – gdy pojawia się problem

Wtryskiwacze – gdy pojawia się problem

Wtryskiwacz to precyzyjne urządzenie o bardzo wysokiej precyzji przetwarzania, które wymaga dużego zakresu dynamicznego przepływu, dużej zdolności przeciw blokowaniu i przeciwdziałaniu zanieczyszczeniom oraz dobrej wydajności rozpylania. Wtryskiwacz odbiera sygnał impulsu wtrysku z ECU, aby dokładnie kontrolować ilość wtrysku paliwa. Cechy wtryskiwacza powinny spełniać wymagania systemu spalania oleju napędowego, aby zakończyć formowanie i spalanie mieszaniny oraz osiągnąć wysoką moc i sprawność cieplną.

Do czego tak na prawdę służy wtryskiwacz?

naprawa wtryskiwaczy w świętokrzyskimElektronicznie sterowany wtryskiwacz jest najważniejszym i najbardziej złożonym elementem systemu common rail, a także najtrudniejszą częścią projektu i procesu. Kontrolując otwieranie i zamykanie zaworu elektromagnetycznego, ECU wtryskuje paliwo w wysokociśnieniowej szynie paliwowej do komory spalania z optymalnym czasem wtrysku, ilością wtrysku paliwa i prędkością wtrysku paliwa. W celu uzyskania skutecznego punktu startowego wtrysku paliwa i precyzyjnego wtrysku paliwa, system Common Rail wykorzystuje dedykowany wtryskiwacz z hydraulicznym serwomechanizmem i elektronicznymi elementami sterującymi (elektrozawory). Typowe usterki obejmują usterki mechaniczne i obwodowe. Awarie mechaniczne obejmują zablokowaną szpulę wtryskiwacza, zatkanie wtryskiwacza i wyciek, a gdy wtryskiwacz ulegnie awarii, może to spowodować uszkodzenie mechaniczne, które może wpłynąć na normalne działanie silnika, a czasem nawet spowodować poważną awarię silnika. Ponieważ szczelina między zaworem iglicowym a gniazdem zaworu jest zablokowana przez resztkowy klej, zawór iglicowy nie otwiera się normalnie, co wpływa na normalną ilość wtrysku paliwa. Po zablokowaniu zaworu iglicowego w wtryskiwaczu silnik może mieć trudności z uruchomieniem, niestabilną prędkością biegu jałowego i słabym przyspieszeniem. Głównym powodem zablokowania wtryskiwacza jest użycie gorszej benzyny, z powodu parafiny, która może w niej występować, co powoduje przywieranie igły wtryskiwacza. Błąd blokady wtryskiwacza można podzielić na blokadę wewnętrzną wtryskiwacza i blokadę zewnętrzną głowicy wtryskiwacza. Przyczyną wewnętrznej blokady wtryskiwacza jest to, że zanieczyszczenia i brud w benzynie blokują szczelinę ruchową zaworu igłowego wewnątrz wtryskiwacza, co powoduje, że wtryskiwacz jest mechanicznie nienormalny. Naprawa wtryskiwaczy w świętokrzyskim polega głównie na diagnozie, a następnie wyczyszczeniu lub wymianie niesprawnych elementów.

Gdy wtryskiwacz jest zatkany, silnik będzie miał objawy, takie jak trudności w rozruchu, niestabilna prędkość biegu jałowego i słabe przyspieszenie W ciężkich przypadkach silnik może być poważnie wstrząśnięty i może wystąpić nienormalne zużycie odpowiednich części mechanicznych. Dlatego w przypadku zauważenia nieprawidłowej pracy silnika, zawsze należy dokonać przeglądu auta w sprawdzonym serwisie.

Najnowsze komentarze