Włoskie jedzenie najlepsze w Białymstoku

Włoskie jedzenie najlepsze w Białymstoku

W Polsce włoska kuchnia cieszy się dużą popularnością. Zresztą nie tylko u nas, lecz w całej Europie. Przede wszystkim jest smaczna i bogata w niezbędne warzywa, a co za tym idzie w witaminy. Włosi są bardzo przywiązani do swojej kuchni a dania przygotowują ze składników dostępnych w danej porze roku w ich okolicy.

Białystok z najlepszą włoską restauracją

najlepsza włoska restauracja w białymstokuKuchnia włoska jest lekka i opiera się na owocach morza, warzywach i potrawach mącznych. Jej bogactwo doprowadziło do niesłabnącej popularności tej kuchni. W Polsce powstało wiele włoskich knajpek. Niektóre co ciekawe, są prowadzone przez Polaków. Niemniej jednak najlepsza włoska restauracja w Białymstoku to ta prowadzona przez prawdziwego Włocha, który ma bardzo duże pojęcie o tej kuchni. Jego dania są pełne zapachów i niepowtarzalnych aromatów, które samym widokiem zachęcają już do ich spożycia. Karta menu składa się z wielu potraw. Ma to związek z tym, że każdy region Włoch słynie z innych dań. Znajdują się w nich oliwa, makaron, ryż, danie mięsne jak spaghetti oraz pizza. Często z moim mężem chodzimy do tej włoskiej restauracji. Niesamowite jest to, że właściciel przeniósł tam kawałek swojej ojczyzny. Siedząc tam podczas obiadu niemalże słychać gwar włoskich alejek i uliczek. Uważam, że to najlepsza restauracja włoska w naszym mieście. Bywaliśmy w wielu podobnych a jednak całkiem innych lokalach. Niemniej jednak ta restauracja jest niepowtarzalna i jako jedyna zachowuje włoski klimat – wręcz urzeka. Wnętrze jest przytulne i sprawia nienachalne wrażenie. Obsługa jest bardzo miła, zresztą pracuje tam kilka Włochów, którzy dodają dodatkowego klimatu temu lokalowi. Bardzo lubię tam chodzić, tym bardziej, że oprócz włoskiego wnętrza serwują tam regionalne dania kuchni włoskiej, które chętnie poznaję. Mój mąż czasem się śmieje, że drzemie we mnie dusza włoszki. Może coś w tym jest, ponieważ moje zamiłowanie do tej kuchni jest niesamowite. Białystok to miasto, które liczy blisko trzysta tysięcy mieszkańców. Nie sposób każdemu dogodzić i trafić w każdy gust, ale każdy kto ze mną się tam pojawia nie może nadziwić się tym wspaniałym smakom. Mogę zatem śmiało stwierdzić, że jest to najlepsza włoska restauracja i nie ma sobie równych w Białymstoku. Jestem pewna tej kuchni.

Często bywam tam na obiedzie, ale razem z mężem chętnie też pojawiamy się tam na kolacjach i różnych uroczystościach nie tylko rodzinnych, jak na przykład urodziny mojego taty. Generalnie chętnie tam wracamy i pojawiamy się przy okazji różnych okoliczności razem z naszymi bliskimi. Wprost uwielbiamy włoską kuchnię.

Najnowsze komentarze