Właściwości soku aloesowego

Właściwości soku aloesowego

Aloes w Polsce znany jest przede wszystkim z bycia rośliną ozdobną. Jako sukulent nie potrzebuje zbyt częstego nawadniania – przeciwnie, zdecydowanie łatwiej go przewodnić i doprowadzić do zgnicia rośliny aniżeli przesuszyć. Nie każdy jednak wie, że roślina, która stoi na parapecie czy szafce ma tak cudowne właściwości. Te właściwości wykorzystywane były już przez starożytnych, dlatego tym bardziej warto im zaufać. Szczególnie poleca się zażywanie preparatów aloesowych dzieciom, które mają problemy z odpornością.

Aloes jako sok i do miejscowego stosowania

najlepszy naturalny aloes do piciaAloes doskonale wzmacnia cały organizm. Oczywiście korzystać mogą z niego również dorośli. W liściach aloesu znajduje się mnóstwo miąższu, który jest przepełniony drogocennymi substancjami. Jeśli zależy nam na tym, by nabyć preparat z czystym miąższem aloesowym, to zdecydowanie najlepiej postawić na sok aloesowy. Nie chodzi tu jednak o sok z dodatkiem aloesu, ale o stuprocentowy sok, który zawiera w swoim składzie tylko aloes. Za litr takiego soku będziemy musieli zapłacić kilkadziesiąt złotych, ale wydatek ten naprawdę się opłaca. Tym bardziej, że nie trzeba wypijać całego soku w ciągu jednego dnia. Można spokojnie dawkować sok aloesowy i pić go w odpowiedniej dawce raz lub dwa razy dziennie. A jakie cenne składniki zawiera w swoim składzie sok aloesowy? Aloes znany jest głównie z właściwości antyoksydacyjnych. Zawiera w sobie sporo przeciwutleniaczy, które chronią komórki organizmu przed stresem oksydacyjnym. Taki najlepszy naturalny aloes do picia znajdziemy w sklepach online, ale też w stacjonarnych sklepach z preparatami naturalnymi, ze zdrową żywnością. Związki fenolowe, wiele enzymów, witamina C to tylko nieliczne substancje, które znajdują się w liściach aloesu. Aloes to też źródło błonnika, który bardzo dobrze wpływa na funkcjonowanie jelit. Znajdują się w nim też dobre kwasy tłuszczowe, które wspierają metabolizm organizmu. Jeśli chodzi o witaminy, to poza witaminą C aloes zawiera również witaminy A, E i wiele witamin z grupy B. Wszystkie te witaminy bardzo dobrze wpływają na kondycję skóry.

Sok z aloesu można stosować również miejscowo! Jeśli mamy zmienioną chorobowo skórę, doszło do oparzenia, zranienia, to wtedy jak najbardziej można wykonać okład z soku aloesowego. Ulgę poczujemy niemalże natychmiastowo. Można nakładać sok aloesowy na twarz. Jeżeli mamy problem z cerą trądzikową, to miąższ aloesowy bardzo dobrze i dokładnie oczyści skórę ze wszelkich zanieczyszczeń. Skóra zacznie się goić, będzie wyglądać świeżo, a przede wszystkim zdrowo.

Najnowsze komentarze