Wełna z merynosa

Wełna z merynosa

Bardzo lubię rzeczy naturalne i wszystko, co związane jest z naturą. Staram się nosić tylko naturalne tkaniny, bez żadnych sztucznych barwników, najlepiej, jeśli są zrobione z włókien pochodzących z certyfikowanych upraw bio. Uważam, że to, co naturalne jest najlepsze zarówno dla mnie, jak i dla środowiska. Poprzez używanie naturalnych rzeczy generuję mniej odpadów, które potem mogłyby się rozkładać setki lat, a także zmniejszam swój ślad węglowy, gdyż produkcja naturalnych produktów zdaje mi się być o wiele mniej obciążająca dla środowiska naturalne.

Bielizna z wełny merynosa

wełna merynos bieliznaOstatnio odkryłam nowy super hit jeśli chodzi o naturalne tkaniny. Jest to mianowicie tkanina z wełny merynosa. Merynosy jest to najstarsza rasa owiec, a ich włókno posiada wyjątkowe właściwości. Po pierwsze wełna merynosów posiada naturalne właściwości termoaktywne. Co to oznacza? Oznacza to mianowicie to, że grzeje, kiedy jest zimno, a chłodzi, kiedy jest ciepło. Co bardzo istotne, zachowuje te właściwości również po obróbce. Poza tym, w odróżnieniu od normalnej wełny, nie gryzie i jest miękka i miła w dotyku. Jest dlatego, ponieważ jej włókna są o wiele cieńsze od włókien naturalnej wełny. No i po trzecie, w odróżnieniu od włókien syntetycznych, jest w stu procentach naturalna. Poza tym grzeje nawet, kiedy jest mokra, ponieważ wilgoć podczas jej noszenia odprowadzana jest z dala od skóry. Nie powoduje przegrzania, które mogłoby prowadzić do przeziębienia. Trudno się brudzi, co oznacza, że nie trzeba jej zbyt często prać. Posiada co prawda pewne małe niedogodności, a mianowicie jest o trudniejsza w pielęgnacji od materiałów syntetycznych. Nie można prać jej w proszku, a najlepiej, aby jej nie zniszczyć, prać ja ręcznie. Ale, jak wspomniano powyżej, trudno się brudzi, więc pranie konieczne jest rzadko. Dlatego wpisałam w wyszukiwarkę hasło: „wełna merynos bielizna” i teraz szukam dla siebie odpowiedniej bielizny z wełny merynosa. Już się cieszę na ta bieliznę, na pewno będzie się świetnie nosić.

Wełna merynosów jest wyjątkowym włóknem. Ma wiele zalet i prawie żadnych wad. Ma wspaniałe właściwości termoaktywne, grzeje, gdy jest zimno, a chłodzi, gdy gorąco. Grzeje nawet, kiedy jest mokra. Co bardzo istotne, nie prowadzi do przegrzania. W odróżnieniu od tradycyjnej wełny jest miękka i miła w dotyka, co jest ważne szczególnie w przypadku dzieci. Trudno się brudzi, co oznacza, że nie trzeba jej zbyt często prać. Jest to ważne ponieważ pranie ubrań z wełny merynosów jest dość kłopotliwe.

Najnowsze komentarze