W oknach zleciłem zamontowanie folii antywłamaniowej

W oknach zleciłem zamontowanie folii antywłamaniowej

W domu na przedmieściach mieszka się bezpiecznie. W naszej okolicy nigdy nie było żadnych awantur czy co gorsza włamań. Mimo to jednak każdy dąży do tego, żeby mieszkać jak najbezpieczniej. Dlatego ja zdecydowałem się na pewne nowoczesne rozwiązanie, które jest z zewnątrz całkowicie niewidoczne. Nie chciałem w domu montować rolet antywłamaniowych, ponieważ to od razu wzbudziłoby podejrzenia, że nie wiadomo co w domu jest. Skorzystałem z usług firmy naklejającej folie antywłamaniowe. I zleciłem zamontowanie jej we wszystkich oknach.

Folia antywłamaniowa trzyma szybę w całości

folie antywłamaniowe w warszawieZacznę może od tego, że rozwiązanie to polecił mi mój kolega. Mówił, że to jest świetna sprawa, a przy ewentualnym włamaniu nie ma szans na rozbicie szyby. Na początku wydawało mi się to niezbyt wiarygodne. Potem obejrzałem sobie w internecie prezentację tej technologii i rzeczywiście uwierzyłem, że to ma sens. Zamówiłem firmę, która montuje folie antywłamaniowe w Warszawie. Zleciłem zamontowanie folii we wszystkich oknach w naszym domu. Zamówiłem najwyższej klasy folię ochronną, którą dodatkowo określa się mianem bezpiecznej. Wynika to z tego, że po rozbiciu szyba nie poleci w niekontrolowany sposób. Robi się pajączek jak w szybie samochodowej. Jeśli chodzi o przeciwdziałanie włamaniom to na szczęście nie miałem okazji tego sprawdzić. Natomiast wytrzymałość folii sprawdził nasz synek. Przez przypadek trafił w szybę w kuchni kamieniem. Normalnie to szyba wpadłaby do środka i rozleciała się na maleńkie kawałki. Tym czasem po uderzeniu na szybie zrobił się jedynie mały ślad. Ale szyba wyglądała jak nienaruszona. Muszę przyznać, że zrobiło to na mnie duże wrażenie. Nawet nie trzeba było szyby wymieniać na nową, ale dla całkowitego bezpieczeństw oczywiście zleciłem jej wymianę i oklejenie jej na nowo folią antywłamaniową. Chciałem, żeby ta szyba nadal była w stu procentach bezpieczna pod każdym względem. Dzisiaj należę do wielkich zwolenników naklejania folii ochronnych na szybie. Mają one naprawdę świetne właściwości chroniące szkło przed rozbiciem.

Zapomniałem jeszcze dodać, że takie folie mają jeszcze jedno pozytywne działanie. Jest to działanie zapobiegające promieniowaniu ultrafioletowemu. Folia zatrzymuje więcej niż dziewięćdziesiąt procent promieniowania UV. Tak to nie działają nawet najlepsze okulary przeciwsłoneczne. Także mogę powiedzieć, że folia ma potrójne działanie ochronne. Jest antywłamaniowa, trzyma szybę w całości nawet po rozbiciu i dodatkowo chroni przed promieniowaniem słonecznym.

Najnowsze komentarze