Uszczelniacz do opon rowerowych

Uszczelniacz do opon rowerowych

 

Niestety jazda rowerem to nie zawsze sama przyjemność. Czasem coś się psuje a jeśli chodzi o rowery, bardzo często są to opony. Oczywiście nie psują się one same z siebie lecz na skutek kontaktu z ostrym przedmiotem. Może to być pinezka czy kamyk o niezwykle ostrej krawędzi. Takie przedmioty spotykamy na drodze cały czas, czasem nie uda nam się ich wyminąć a czasem po prostu ich nie zauważymy. Co robić w sytuacji, gdy jesteśmy wiele kilometrów od domu? Na takie sytuacje najlepiej mieć uszczelniacz do opon, który może nam uratować życie.

Działanie uszczelniaczy do opon rowerowych

polecany uszczelniacz do oponJak już wspomniano, uszkodzenie opony może zdarzyć się każdemu w każdym momencie. Najgorzej jest jednak, gdy jesteśmy z dala od domu, ponieważ postanowiliśmy wybrać się na dłuższą przejażdżkę. Co zrobić w taki wypadku? Na przebite oponie daleko nie zajedziemy. Co więcej, jeżdżenie na flaku grozi uszkodzeniem całego koła, więc jedyne co możemy zrobić to zaprowadzić rower do domu lub zadzwonić po kogoś, by zechciał po nas przyjechać samochodem. Będąc w domu, możemy już zmienić spokojnie oponę lub załatać dziurę. Jednak czy aby na pewno jest to jedyne rozwiązanie? Otóż nie, mamy jeszcze jedno rozwiązanie, które powinno sprawdzić się w większości przypadków. Co więcej, to rozwiązanie można zastosować zarówno w przypadku opony rowerowej, jak i samochodowej. Co to za rozwiązanie? Otóż jest nim uszczelniacz do opon i jak już wspomniano, można go zakupić w wersji do opon samochodowych, jak i do opon rowerowych. Jest on dostępny w niewielkich rozmiarów buteleczkach, dlatego spokojnie zabierzemy go ze sobą na przejażdżkę, możemy go schować na przykład do plecaka. Oczywiście warto go zabierać w momencie, gdy wybieramy się właśnie gdzieś dalej, w miejsce, z którego powrót na pieszo byłby problematyczny. Jak więc działa tego rodzaju polecany uszczelniacz do opon? Otóż potrzebny będzie nam również niewielki wężyk (często dołączany do produktu, jak i pompka, którą i tak profesjonalni rowerzyści zabierają ze sobą. Za pomocą wężyka wtłaczamy produkt do opony i dopompowujemy koło. Następnie sprawdzamy czy wszystko jest dobrze.

Jak widać, zastosowanie produktu, jakim jest uszczelniacz do opon to banalnie prosta sprawa. Jednak nawet tak proste rozwiązanie może nam wiele ułatwić. Jeśli uda nam się uszczelnić oponę, mamy szansę wrócić do domu na rowerze, a nie na pieszo. Chociaż w takich wypadkach zaleca się nieco wolniejszą jazdę niż zwykle. To samo możemy zrobić w przypadku samochodu, uszczelniamy koło i jedziemy do mechanika.

 

Najnowsze komentarze