Tlenowa terapia hiperbaryczna

Tlenowa terapia hiperbaryczna

Pandemia koronawirusa pokazała nam po raz kolejny, jak istotnym dla naszego zdrowia i życia pierwiastkiem jest tlen. Wydawać by się mogło, że każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jest on podstawowym pierwiastkiem, którego potrzebuje nasz organizm, aby przetrwać, jednak rzeczywistość pokazuje, że przyzwyczailiśmy się do tego, że tlenu jest pod dostatkiem. Ze względu na pandemię i to, w jaki sposób objawiało się zakażenie koronawirusem, terapia tlenem zyskała na popularności w znacznej części naszego społeczeństwa.

Efekty terapii tlenem pod zwiększonym ciśnieniem

terapia hiperbaryczna w warszawieTlen dostarczany jest do naszego organizmu fizjologiczne podczas oddychania. W przypadku niektórych chorób jego ilość nie jest jednak wystarczająca. Tak jest między innymi przy chorobach układu oddechowego, takich jak astma oskrzelowa, mukowiscydoza, czy też POChP, a także w przypadku chorób układu krążenia, do których należy choroba niedokrwienna serca, dusznica bolesna, czy też niewydolność serca. W chorobach tych występuje obniżona saturacja, a więc zmniejszony poziom tlenu we krwi. Poza standardowym leczeniem farmakologicznym możemy również wykorzystywać alternatywne metody, które wspomagają proces zdrowienia. Mowa tutaj o terapii tlenem pod zwiększonym ciśnieniem. Taka terapia hiperbaryczna w Warszawie przeprowadzana jest w kilku ośrodkach. Aby znaleźć ich listę wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Wpisanie odpowiedniego hasła pozwoli nam na znalezienie stron internetowych, które należą do ośrodków prowadzących takie zabiegi. Terapia tlenem powoduje przyspieszoną regenerację naszego organizmu. Wpływa ona pozytywnie na odnowę komórkową, detoksykację, a także znacznie przyspiesza gojenie ran. Zalecana jest więc również przy cukrzycy, gdzie występują już trudno gojące się rany, w przypadku odleżyn, a nawet nadciśnienia, anemii, czy też dokuczliwych bóli migrenowych. Sam zabieg przeprowadzany jest w specjalnej komorze, w której uzyskiwane jest ciśnienie wynoszące około trzech atmosfer, a zabieg trwa pół godziny.

O dokładnych parametrach decyduje jednak lekarz, który będzie wykonywał terapię. Warto wiedzieć, że regularne zabiegi bardzo szybko przynoszą oczekiwane rezultaty. Wbrew pozorom wystarczy niewielka kwota, aby móc bez większych problemów skorzystać z tej zdobyczy technologii medycznej. Przy zakupie kilku zabiegów możemy również liczyć na rabat, co zachęca do skorzystania z takiej możliwości. Myślę, że jest wiele osób, które powinny regularnie wykonywać tego typu zabiegi, więc warto się nimi zainteresować.

Najnowsze komentarze