Tani pojemnik próżniowy

Tani pojemnik próżniowy

Staram się dbać o środowisko. Z każdym rokiem udaje mi się to coraz lepiej, jestem coraz bardziej świadoma i podejmuję coraz więcej zadań związanych z jego ochroną. Udaje mi się również zmieniać moje nawyki na coraz bardziej ekologiczne. Już od dłuższego czasu zamiast foliowych torebek używam własnoręcznie uszytych torebek z firanki. Nie piję napojów w plastikowych butelkach, całkowicie wystarcza mi woda z dzbanka z filtrem albo ze specjalnej filtrującej butelki. Coraz lepiej idzie mi również nie marnowanie żywności, chociaż cały czas zdarza mi się jeszcze coś wyrzucić.

Pojemnik próżniowy z pompką

niedrogi pojemnik próżniowy z pompkąTo jest niestety mój największy ból. Kupuje produkty, nie zużywam ich w całości i potem,kiedy znajduję je w lodówce, nie nadają się już do niczego. Mam tyle rzeczy na głowie, ze po prostu tego nie ogarniam. I bardzo  jest mi wstyd z powodu każdej wyrzuconej odrobiny żywności. W niektórych zakątkach świata ludzie nie mają co włożyć do garnka, a ja tyle wyrzucam. I do tego jeszcze pogarszam kondycję naszej planety, ponieważ potem ta żywność zamienia się w gazy cieplarniane. postanowiłam w nowym roku podjąć zdecydowane kroki, by to skończyć. W tym celu kupiłam sobie niedrogi pojemnik próżniowy z pompką. Będę teraz chować każdą żywność, która będzie miała stosunkowo krótki okres spożycia, w ten pojemnik. Dzięki wyssaniu z niego powietrza żywność będzie o wiele dłużej świeża, ja będę w nim przechowywać wszystkie niezużyte fragmenty wi owoców, kupię sobie jeszcze dwa takie pojemniki na wędliny i szynkę i mam nadzieję, że zapobiegnie to wyrzucaniu przeze mnie żywności. Żywność nie tylko pozostanie dłużej świeża, ponadto będzie dzięki tym wszystkim pojemnikom o wiele większy porządek w lodówce i o wiele łatwiej będzie mi coś w niej znaleźć. Dzięki posiadaniu takiego pojemnika będę teraz o wiele rzadziej chodziła na zakupy, ponieważ będę kupować żywność na dłuższy okres. Żywność będę wrzucać do próżniowych pojemników i dzięki temu dłużej będzie zdatna do spożycia. Takie pojemniki to naprawdę wspaniały wynalazek, taka prosta rzecz, a tyle dobrego może zrobić.

Każdy, kto pragnie dbać o środowisko i jak najmniej marnować żywności, a przy tym oszczędzać pieniądze i jak najdłużej jeść świeże produkty, powinni sobie taki pojemnik sprawić. Dzięki pompce, która wysysa powietrze z pojemnika, przechowywana w nim żywność pozostaje o wiele dłużej świeża niż przechowywana w lodówce bez pojemnika. Taki pojemnik jest to wydatek ledwie rzędu kilku złotych, chyba warto się na niego skusić.

Najnowsze komentarze