Szybka naprawa urządzeń projekcyjnych

Szybka naprawa urządzeń projekcyjnych

Projektory i rzutniki które działały w sali konferencyjnej od przeszło dziesięciu lat były w chwili wprowadzenia do sprzedaży jednymi z najlepszych urządzeń na rynku. Jakość obrazu była wtedy nie do pokonania, a trwałość oznaczała iż żadna naprawa nie była wymagana przez długi czas. Nawet obecnie, gdy dostępne są znacznie nowocześniejsze urządzenia, zdecydowaliśmy pozostać przy starym i sprawdzonym sprzęcie.

Sprawdzony serwis rzutników i projektorów wizyjnych

ekspresowy serwis projektorów w krakowieNiestety, jak wszystkie urządzenia elektroniczne, także i nasze projektory są podatne na uszkodzenia, więc po wielu latach okazało się iż wymagana jest ich naprawa lub wymiana. Zakup nowych urządzeń mógłby poważnie uszczuplić nasz budżet, który i tak został zmniejszony przez wprowadzone niedawno obostrzenia, dotyczące ilości osób mogących przebywać na sali, dlatego też podjęliśmy decyzję o naprawie urządzeń. Bez ich sprawnego działania żadna prelekcja nie była bowiem możliwa, a odwoływanie zarezerwowanych eventów mogło przynieść niepotrzebne straty. Do wykonania naprawy wybraliśmy bardzo polecany, ekspresowy serwis projektorów w Krakowie. Warsztat ten zajmuje się naprawą wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych i komputerowych, specjalizując się właśnie w naprawach sprzętu wizyjnego. Po wstępnej ocenie uszkodzeń okazało się iż w większości są one spowodowane zużyciem materiału i długotrwałą pracą, dlatego są łatwe do usunięcia, a wszelkie niesprawne podzespoły mogą być bez większego trudu wymienione na nowe. Mimo iż projektory które oddaliśmy serwisu należały do urządzeń starego typu, pracownicy nie mieli większych trudności ze znalezieniem części zamiennych, w większości znacznie lepszych niż fabryczne elementy samych projektorów. Najbardziej zużyte urządzenia zostały naprawione za pomocą podzespołów pochodzących z nowszych modeli serii, które były nadal kompatybilne ze starym sprzętem. Dziesięć urządzeń które oddaliśmy do serwisu wróciło do użytku już po tygodniu.

Każdy projektor po naprawie funkcjonuje równie dobrze co fabrycznie nowy sprzęt, w wielu przypadkach nawet lepiej, dzięki lepszym i nowszym podzespołom. Z racji iż zdarza nam się pracować na najnowszym wyposażeniu komputerowym, wszystkie projektory zostały również dostosowane do pracy z nowymi standardami okablowania, głównie poprzez wymianę gniazd na najnowsze warianty. Taka wymiana umożliwiła bardziej swobodny wybór wyposażenia do dowolnej prelekcji czy konferencji, rozwiązując wiele problemów ze zgodnością wyposażenia i kompatybilnością urządzeń.

Najnowsze komentarze