Szafa wnękowa na wymiar – pojemna, praktyczna, stylowa

Szafa wnękowa na wymiar – pojemna, praktyczna, stylowa

Wymiana umeblowania, remont, tworzenie wystroju nowego mieszkania często wiążą się z kłopotem, jaki sprawia nam wybór wyposażenia. Szczególnie jeśli zależy nam na niebanalnych meblach, które niemal idealnie wpasują się w nasz gust, a przy tym będą praktyczne i wygodne w użytkowaniu. Obecnie wiele osób rezygnuje z propozycji sieciówek, w których każda szafa, stół, czy półka są produkowane na masową skalę i możemy je spotkać u większości znajomych. Dodatkowo tego typu meble są często słabej jakości i łatwo się niszczą.

Pojemna, nie znaczy duża – szafa na zamówienie

pojemne szafy wnękowe na zamówienie poznańObecnie dużą popularnością cieszą się przedsiębiorcy, którzy oferują meble wykonywane na zamówienie. Ich produkty są jak najbardziej spersonalizowane – dostosowane zarówno do wymiarów wnętrza, jak i gustu użytkowników. Jeśli interesują nas pojemne szafy wnękowe na zamówienie poznań posiada listę firm, które tworzą tego typu umeblowanie. Wnęka zawsze stanowi problem – trudno ją zagospodarować tak, żeby była zarówno estetyczna, jak i praktyczna. Meble z sieciówek są zwykle za duże albo zbyt małe, a zamawiając szafę na wymiar mamy pewność, że idealnie się wpasuje w otoczenie. Przedsiębiorcy pozostawiają klientom wybór, co do kolorystyki szaf, ich wielkości oraz rodzaju frontów. W szafach tworzonych na wymiar bardzo ważną rolę odgrywa ich pojemność. Klientom zwykle zależy na tym, aby można w nich było schować wiele niezbędnych przedmiotów, odzieży oraz butów. Indywidualny projekt sprawia, że odpowiednio opracowany plan mebla pozwoli w przyszłości wygodnie schować w nim odkurzacz, deskę do prasowania, a także powiesić suknie oraz ustawić szpilki. Wygoda z korzystania z zakupionego mebla również ma ogromne znaczenie. W związku z tym warto zastanowić się nad rodzajem drzwi. W bardzo małych wnękach sprawdzą się drzwi harmonijkowe lub przesuwne. Jeśli lubimy klasykę i mamy więcej miejsca, możemy pokusić się o klasyczne skrzydła drzwiowe.

Duża powierzchnia frontu szafy również daje sporo ciekawych możliwości. „Nudne” drzwi już od dawna są passe. Obecnie na meblach wykonywanych na zamówienie można umieścić dowolną grafikę lub duże lustro. Można również połączyć obie opcje. Wszelkie dekory zależą od pomysłowości klienta oraz możliwości wykonawcy. Wiele osób obawia się, że szafy wnękowe wykonywane na zamówienie są drogie, więc często z nich rezygnuje na rzecz słabej jakości mebli z sieciówek. W rzeczywistości nieco droższe umeblowanie będzie nam służyło dużo dłużej i nie będziemy musieli wymieniać go niemal co sezon.

Najnowsze komentarze