Świetne materace dla nastolatków

Świetne materace dla nastolatków

 

Ja sama często narzekałam na bóle pleców czy mięśni, jednak miałam pracę siedzącą i nie za wiele można było z tym zrobić, prócz po prostu terapii i odpowiedniego materaca. A ponieważ sama się stykałam z tym problemem, wiedziałam, jak wiele w tym wypadku materac zmienia. Nie tylko na doraźne bóle i profilaktycznie, by nigdy takich rzeczy nie musieć znosić. I oczywiście, chciałam przed tym ustrzec moją kochanką córkę, która zaczęła wchodzić w okres nastoletni i akurat potrzebowała wymiany materaca na o wiele większy niż dotychczas. 

Idealne materace dla nastolatki

młodzieżowy materac 160x200 - jaki wybraćZwłaszcza, że ona także wiele godzin spędzała siedząc przed komputerem, tylko ona głównie dlatego, że w ten sposób zdobywała wiedzę i realizowała swoją wielką pasję – programowanie. W takim wypadku przecież nie mogłam jej tego zabronić, odebrać ukochane hobby. Postanowiłam się postawić po prostu na świetne krzesło do pracy biurowej, ale to było o wiele za mało. W końcu lwią część czasu spędzamy śpiąc lub po prostu leżąc w łóżku, zatem idealnym, profilaktycznym rozwiązaniem był materac. Miałam jednak problem, a właściwie jedno pytanie, bo chciałam młodzieżowy materac 160×200 – jaki wybrać nie miałam jednak pojęcia. Wiedziałam wiele o materacach dla dorosłych, nastolatkowie to jednak co innego – wciąż rosną, ich mięśnie, stawy i kręgosłup potrzebują czegoś zupełnie innego. A chciałam, by materac był porządny, najlepiej medyczny. Medyczny, czyli taki, który miał zrobione wszystkie testy bardzo dokładnie, a wszystkie słowa producenta, że ten materac ma jakieś konkretne właściwości, są serio prawdziwe – bo przekonała się o tym grupa ekspertów, profesjonalistów w dziedzinie i wiedzą, że to naprawdę działa – inaczej nie narażaliby swoich karier czy imienia swojej instytucji. A wiadomo, że jako matka chciałam dla swojej córki porządnej rzeczy, zwłaszcza jeżeli chodzi o rzecz tak ważną, jaką jest ochrona kręgosłupa – czyli o odpowiedni materac. Tyle, żeby taki materac naprawdę był dla niej dobry, musiał spełniać kilka istotny dla mnie warunków, o których wiedziałam, że sprawiają, że materac naprawdę jest profilaktyczny.

Musiał nie tylko dostosowywać się do ciała w taki sposób, by robić to pod wpływem ciepła – czyli być termoelastyczny, ale także musiał być odpowiednio twardy, by podtrzymywać wszystkie mięśnie i stawy, a kręgosłup trzymać w odpowiedniej dla niego, stabilnej i poprawnej pozycji. Po zakupie materaca, który miał spełniać wszystkie te warunki, zapytałam córkę, jak się teraz czuje i odpowiedziała jednym słowem – wyśmienicie. 

 

Najnowsze komentarze