Stylowy sekretarzyk do domu

Stylowy sekretarzyk do domu

W przypadku mebli bez większego problemu jesteśmy w stanie wskazać typy mebli, które charakteryzują się taka samą użytecznością, bez względu na to, jakie trendy obowiązują w danym czasie. Są jednak meble, których funkcjonalność, w zależności od czasów, może być zastępowana przez inne meble. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszyły się biurka, które niejako zastąpiły sekretarzyki, modne jeszcze w ubiegłym wieku. Dziś te drugie powracają do łask i dostępne są na rynku w różnych odsłonach.

Piękne i różnorodne sekretarzyki

sekretarzykSekretarzyki zasadniczo są meblami, które z wyglądu przypominają biurka, chociaż najczęściej charakteryzują się nieco delikatniejszym kształtem. Biurko najczęściej wyposażone jest w szafki znajdujące się pod blatem, w przypadku sekretarzyka, wszelkie dodatkowe skrytki w postaci, najczęściej, małych szuflad, znajdują się ponad blatem. Dzięki brakowi szafek pod blatem, konstrukcja sekretarzyka jest zdecydowanie zgrabniejsza niż konstrukcja biurka. Często sekretarzyk charakteryzuje się wyginanymi, szczupłymi nogami, które dają wrażenie bardzo kruchego mebla. W rzeczywistości sekretarzyki są bardzo wytrzymałymi meblami, które charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia. Dzięki temu na rynku znajdziemy wiele zabytkowych sekretarzyków, które przetrwały dziesiątki, a często nawet setki lat. Bardzo często sekretarzyki tego typu charakteryzują się bogatym zdobieniem, realizowanym pod postacią rzeźbień i wykorzystania różnych ozdobnych farb. Produkowane obecnie sekretarzyki dzięki swojej formie charakteryzują się dość nowoczesnym wyglądem. Wśród nowoczesnych sekretarzyków znajdziemy meble wykonane z jasnego drewna, cechujące się minimalistycznym wyglądem. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy również sekretarzyków nawiązujących wyglądem do mebli popularnych dziesiątki lat temu. Sekretarzyki tego typu wykonywane są z ciemnego drewna, a na ich blacie obecna jest niewielka nadbudówka zawierająca kilka szufladek i półeczek, które pomagają w utrzymaniu porządku na blacie.

Sekretarzyki są meblami, które kojarzą się nam z pisaniem listów przy pomocy pióra i atramentu. Obecnie znajdują swoje zastosowanie jako miejsca o funkcjonalności zbliżonej do funkcjonalności biurka, chociaż charakteryzują się zdecydowanie bardziej interesującym i subtelniejszym wyglądem. Sekretarzyki zwracają naszą uwagę w każdym pomieszczeniu, w którym się znajdują. Jeśli więc chcemy, by nasze biuro wyglądało ciekawie, a jednocześnie było w pełni funkcjonalne, mebel ten jest dobrym rozwiązaniem.

Najnowsze komentarze