Sprzedaż automatów vendingowych

Sprzedaż automatów vendingowych

Każdy z nas musi robić zakupy, gdyż po to zarabiamy pieniądze, aby je wydawać. Najczęściej kupujemy jedzenie, ubrania i kosmetyki, a w następnej kolejności są leki, książki, czy sprzęt elektroniczny. Największy procent sprzedaży notują sklepy stacjonarne, internetowe, a dopiero później maszyny vendingowe. W Polsce sprzedaż za pośrednictwem automatów jest stosunkowo nieduża, ponieważ są mało popularne.

Co kupimy w automacie vendingowym?

vending automaty do sprzedażyKiedy robi się późno, lub jest dzień wolny od handlu, to kupienie wody, czy batonika jest możliwe tylko na stacji benzynowej. Lecz nikomu się nie chce specjalnie jechać na stację, aby kupić produkt o wartości kilku złotych, więc szukamy alternatywnego rozwiązania. Vending automaty do sprzedaży  są zlokalizowane w miejscach, gdzie przebywa dużo ludzi, lub istnieje spora szansa, że ktoś dokona w nich zakupów. W automatach możemy kupić słodkie i słone przekąski, napoje w butelkach i puszkach, leki, a nawet świeże owoce, lub kanapki. Wszystko dzięki temu, że maszyny są w taki sposób skonstruowane, aby można je było dowolnie modyfikować i dopasowywać pod wymagania sprzedawanego asortymentu. Wszystkie wyglądają jak duże, przeszklone lodówki z półkami oddzielonymi licznymi przegrodami. Dostępne są modele pojedyncze, albo łączone, dzięki czemu można w jednym miejscu kupić kilka rodzajów produktów. Najpopularniejsze są maszyny oferujące gorące napoje w postaci herbaty, kawy, czy czekolady oraz modele, w których może kupić kilka rodzajów produktów, na przykład przekąski i napoje. Maszyny vendingowe są najczęściej ustawiane w miejscach gdzie przebywa sporo ludzi, aby statystycznie była duża szansa na sprzedaż. Głównie spotykamy je korytarzach szkół, w poczekalniach prywatnych przychodni, na stacjach kolejowych, czy koło kiosków ruchu, gdyż są uzupełnieniem sprzedaży. Cena takiej maszyny jest dość wysoka, ale jeżeli będzie ona stać w dobrej lokalizacji, to jej koszt szybko się zwróci właścicielowi. Niektóre firmy oferują wynajęcie używanej maszyny.

Automaty vendingowe są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych, gdyż tam powstały i zyskały dużą grupę odbiorców. Możemy w nich kupić słodycze, zdrową żywność, produkty higieniczne, a nawet drobną elektronikę. U nas w Polsce najpopularniejsze są automaty z gorącymi napojami i oferujące słodkie przekąski. Coraz częściej można w nich kupić także leki wydawane bez recepty, czy niektóre artykuły medyczne. W automatach można robić zakupy przez dwadzieścia cztery godziny na dobę i siedem dni w tygodniu.

Najnowsze komentarze