Sprawne tulejowanie wypaczonych otworów koparki

Sprawne tulejowanie wypaczonych otworów koparki

Na placu budowy koparki są maszynami które pracują w niemal każdych warunkach i wykorzystywane są do najróżniejszych zadań. Z racji wysokiego obciążenia na które są narażone, często wymagają serwisowania czy napraw, zwłaszcza elementów ruchomych. Zaczepy i mocowania ruchomych części są bowiem najbardziej podatne na uszkodzenia i często ulegają wypaczeniu po szczególnie intensywnej i długotrwałej pracy.

Szybka naprawa wypaczonych zaczepów w koparkach

niezbędne tulejowanie koparekW przypadku deformacji metalowych elementów potrzebna jest natychmiastowa naprawa, gdyż jakiekolwiek uszkodzenia czy wypaczenia mogą powodować dalsze niszczenie wyposażenia koparki, lub doprowadzić do awarii która będzie wymagać długotrwałego i kosztownego serwisowania całej maszyny. W momencie w którym wykrywana jest deformacja wyposażenia, jest niezbędne tulejowanie koparek w miejscach w których owe deformacje powstają. Tulejowanie uszkodzonych i wypaczonych zaczepów, otworów na śruby czy bolce, lub jakichkolwiek innych elementów najczęściej przeprowadzane jest na miejscu pracy koparki, za pomocą wyspecjalizowanych narzędzi, służących zarówno do wyrównania powierzchni w miejscu deformacji, jak również do wygładzenia otworu zaczepu w taki sposób, by praca maszyny była niezakłócona w żaden sposób. Tego rodzaju czynności są przeprowadzane zazwyczaj w przypadku powstania bardzo niewielkich uszkodzeń, nie wpływających na pracę maszyny w bardzo dużym stopniu. Rozległe i łatwo zauważalne wypaczenie stali może być usunięte jedynie w profesjonalnym warsztacie naprawczym, choć owe warsztaty najczęściej zabierają do naprawy wyłącznie same elementy które mają być zregenerowane. Za pomocą maszyn można bowiem usunąć nawet najpoważniejsze uszkodzenia, spowodowane wypaczeniem materiału, a nawet zregenerować skorodowane czy nadtopione elementy do stanu niemal fabrycznego. Tulejowanie i naprawa uszkodzeń jest czynnością mniej kosztowną niż wymiana całych podzespołów, które bardzo często nie są dostępne w sprzedaży, a ich zamówienie może przysparzać wielu problemów.

Z racji iż większość napraw można przeprowadzić na miejscu, bez konieczności transportu maszyny do warsztatu, jest to usługa bardzo poszukiwana przez operatorów koparek o najróżniejszym zastosowaniu. Znalezienie firmy przeprowadzającej naprawy wypaczonych elementów jest obecnie bardzo proste, gdyż coraz więcej warsztatów naprawczych i niezależnych mechaników pojazdowych zajmuje się wykonywaniem tulejowania oraz naprawą ruchomych części ciężkich maszyn budowlanych, również na placach budowy.

Najnowsze komentarze