Sposoby na unieruchomienie pacjentów

Sposoby na unieruchomienie pacjentów

Przyczyn, dla których trzeba czasami ograniczyć pacjentowi możliwość swobodnego wykonywania ruchów może być naprawdę dużo, ale warto się nad nimi zastanowić, bo każdy przypadek może wymagać indywidualnego podejścia również w tym kontekście. Szczególnie osoby cierpiące na choroby psychicznej i wykazujące skłonność do autoagresji powinny być kontrolowane przy użyciu odpowiednich środków. O pasach do unieruchamiania nie powinno się nigdy myśleć w sposób negatywny, ponieważ są one wykorzystywane tylko i wyłącznie, wtedy gdy wykwalifikowany personel medyczny uznaje to rzeczywiście za konieczne.

Pas skórzany – skuteczne zabezpieczenie

pasy skórzane do unieruchomienia pacjenta z zabezpieczeniemWykorzystywanie skóry do produkcji takich właśnie pasów to bardzo dobra koncepcja, ponieważ pod warunkiem właściwie grubości będzie ona charakteryzowała się doskonałą wytrzymałością przy naprawdę niewielkiej wadze. Pasy tego typu mogą się jednak dość mocno różnić w zależności od tego, na jaką dokładnie część ciała mają być założone. Najczęściej używa się po prostu tych zakładanych na nadgarstki lub nogi. Są one uniwersalne, ponieważ można naprawdę łatwo zmieniać ich wymiary i zaciskać na konkretnym pacjencie. Żeby mogły one prawidłowo spełniać swoją funkcję, musimy koniecznie pamiętać o tym, aby drugą część takiego pasa przypiąć do ramy łóżka lub innej stabilnej i mocnej konstrukcji tego typu. Pasy skórzane do unieruchomienia pacjenta z zabezpieczeniem powinny być także po każdym użyciu starannie dezynfekowane. Z tym jednak nie będzie problemu, ponieważ wszystkie materiały, z których aktualnie takie pasy powstają, bardzo dobrze znoszą kontakt ze standardowymi środkami wykorzystywanymi właśnie do realizowania procesów dezynfekcji. Takie pasy są uniwersalne, jeżeli chodzi o sposób wykorzystania, można po prostu przyczepić i nie po obu stronach łóżka i tym samym sprawić, że pacjent nie będzie w stanie podnieść swoich nóg do góry.

Regulując długość takiego pasa można czasem i także zmieniać zakres ruchów. Jeżeli ze względów praktycznych nie chcemy czegoś takiego dezynfekować ręcznie, to możemy po prostu konkretny pas włożyć do pralki i wyprać nawet w temperaturze 90 stopni. Szczegóły dotyczące prania powinniśmy jednak wcześniej dokładnie sprawdzić, ponieważ każdy egzemplarz może być pod tym względem nieco inaczej przygotowany. Pas zakładany na tułów będzie oczywiście szerszy od tych, które wykorzystujemy na co dzień do krępowania nadgarstków. Takim pasem unieruchomić pacjenta można naprawdę szybko. Różnorodność kolorów w przypadku pasów robi dobre wrażenie.

Najnowsze komentarze