Rodzaje zabiegów na twarz

Rodzaje zabiegów na twarz

Twarz jest naszą wizytówką, obiektem skupienia z rozmówcą i aby była piękna, należy o nią prawidłowo zadbać, nie tylko poprzez świetnie nałożony makijaż, ale przez odpowiednią pielęgnację twarzy oraz jej okolic. Niezależnie w jakim wieku jesteśmy, warto wyrobić sobie systematyczne nawyki dbania o tę jakże ważną część naszego ciała.

Profesjonalne oczyszczanie twarzy

zabieg oczyszczający na twarzSkóra na naszej twarzy jest bardzo delikatna, dlatego też powinniśmy obowiązkowo, szczególnie o nią zadbać. Wykonywane zabiegi oraz używane produkty powinny być delikatne i bezpieczne tak by nie podrażniały dodatkowo naszej skóry. Ważne, by korzystać ze sprawdzonych i pewnych gabinetów kosmetycznych tak by nic nam nie zagrażało w trakcie zabiegu lub po wyjściu z salonu. Jakie zabiegi na twarz są najbardziej znane i najczęściej stosowane w salonach kosmetycznych? Z pewnością na pierwszym miejscu będzie to zabieg oczyszczający na twarz na przykład w postaci peelingu kawitacyjnego, który polega ona na oczyszczaniu skóry przy pomocy wibracji ultradźwiękowej. Peeling ten ma wiele zalet a m.in.: wygładza i nawilża skórę, poprawia jej mikrokrążenie, redukuje drobne zmarszczki, rozjaśnia cerę i poprawia jej koloryt oraz redukuje niedoskonałości w postaci trądziku, wągrów czy różnych brzydkich przebarwień. Koszt przeprowadzenia zabiegu mieści się pomiędzy 40 a 200 złotych. Przeciwwskazaniem do wykonania peelingu będzie m.in.: ciąża, padaczka, nowotwór, zakażenia o różnym podłożu itp. Kolejną również skuteczną oraz popularną metodą oczyszczania twarzy jest mikrodermabrazja, która polega na ścieraniu martwego naskórka przy użyciu specjalnych do tego zabiegu urządzeń. Wbrew pozorom jest to bezbolesny i bardzo relaksujący zabieg z elementami masażu. Do efektów zabiegu należy: wyrównanie kolorytu skóry, likwidacji przebarwień, zaskórników, a nawet drobnych zmarszczek. Mikrodermabrazja jest skuteczna w usuwaniu drobnych blizn, a co najważniejsze daje radę z najbardziej uporczywą chorobą skóry, jaką jest trądzik pospolity. Cena zabiegu waha się w przedziale od 60 do 300 zł. Należy pamiętać, także o przeciwwskazaniach do wykonania tego zabiegu, jakim są: zakażenia, stan zapalny lub nowotwór skóry, jak i każdy inny trądzik niż pospolity.

Nie da się ukryć, że najlepsze efekty po zabiegach oczyszczających na twarz będą widoczne po wizycie w profesjonalnym salonie kosmetycznym, a domowe zabiegi w żadnym stopniu nie mogą im dorównać. Gabinety kosmetyczne proponują szeroki wybór przeróżnych metod pielęgnacji twarzy oraz jej okolic szyi czy dekoltu, więc z pewnością każdy dopasuje coś najbardziej odpowiedniego do własnych potrzeb i upodobań. 

Najnowsze komentarze