Rodzaje płytek ceglanych

Rodzaje płytek ceglanych

Na rynku dostępnych jest ogromna liczba materiałów wykończeniowych wykonanych na bazie surowców syntetycznych. Zwykle są one wytwarzane z myślą o uzyskaniu jak najlepszych imitacji materiałów naturalnych. Dotyczy to również uzyskania jak najlepszego odzwierciedlenia muru ceglanego, który mimo upływu czasu ciągle pozostaje w modzie. Od pewnego czasu efekt naturalnego muru można uzyskać dzięki płytkom ciętym z naturalnej starej cegły.

Stare cegły rozbiórkowe materiałem na znakomite płytki

cegła lico klasycznePojawienie się na rynku płytek wykonywanych ze starych cegieł rozbiórkowych pobudziło ogromne zainteresowanie wśród klientów. Choć dostępnych jest wiele syntetycznych i mineralnych imitacji cegły inwestorzy wolą mieć we wnętrzu materiał w pełni naturalny, stwarzający klimat starych wnętrz owianych powiewem historii. Cegła wybierana i selekcjonowana ręcznie, pochodząca z rozbiórek starych budowli posiada bardzo zróżnicowane faktury, struktury i barwy zależne od surowca użytego do ich wyrobu oraz od sposobu wypalania. Producenci ceglanych płytek doszli do wysokiej specjalizacji oferując płytki z cegieł danego typu. Płytki z cegły rozbiórkowej zachwycają bogactwem barw i odcieni. Projektując aranżację danego wnętrza mamy możliwość wyboru płytek ciętych z cegieł czarnych, białych, czerwonych, żółtych i pomarańczowych. Trzeba zaznaczyć, że dostępne są płytki w barwach pośrednich co daje możliwość bardzo dobrego dopasowania do charakteru wnętrza. Producenci płytek oferują kilka podstawowych wariantów z czego  największą popularnością cieszą się płytki cięte z lica ukazujące różne faktury. Może to być cegła lico klasyczne lub inne wersje. Trzeba pamiętać, że przed laty funkcjonowało wiele cegielni wytwarzających bardzo różne cegły. Pozyskane z wielkim trudem stare cegły należy wykorzystać w całości dlatego też producenci posiadają w ofercie płytki cięte z ich środka. Są one bardzo interesujące gdyż można ujrzeć budowę strukturalną cegły oraz jej pierwotną barwę. Bardzo ciekawą propozycją są najmniejsze rodzaje ceglanych płytek zwane główkami. Są one cięte z najmniejszych zewnętrznych powierzchni cegieł.

Aby dostarczać klientom jak najwięcej przydatnych elementów montażowych niektóre firmy oferują narożniki wycinane z cegieł. Montaż ceglanych płytek odbywa się za pomocą zaprawy klejowej. Można stosować technikę układania z fugą lub okładać płytki bez żadnego dystansu. Przed montażem należy określić czy ściana, na której chcemy ułożyć płytki wytrzyma obciążenie, gdyż płytki są stosunkowo ciężkie.  

Najnowsze komentarze