Rodzaje plomb kruszących

Rodzaje plomb kruszących

Odpowiednie bezpieczeństwo niektórych produktów jest bardzo ważne. Szczególnie w przypadku różnego rodzaju urządzeń, które mogą zostać poddane manipulacji lub wyciągnięciu różnych podzespołów, może okazać się, że będziemy w stanie zabezpieczyć je tylko wtedy, gdy zainwestujemy w odpowiednie systemy bezpieczeństwa. Na szczęście opracowano rozwiązania, które pozwalają na szybkie i bardzo wygodne zabezpieczenie wielu różnych urządzeń, aby wiedzieć, czy nikt w nie nie ingerował.

Czy warto zastosować plombę kruszącą?

kruszące plombyJedną z głównych cech plomb kruszących jest to, że nie da się jej odkleić z danego miejsca. Gdy już raz ją przykleimy, pozostanie tam aż do czasu zerwania, a gdy ktoś ją zerwie, będzie widoczne, że została ona uszkodzona. Takie działanie może skutkować na przykład utratą gwarancji na dane urządzenie, gdyż będzie dowodem na to, że użytkownik ingerował w elementy mechaniczne albo elektroniczne urządzenia. Nowoczesne kruszące plomby zapobiegają domowym naprawom sprzętów. Zmniejszy to szansę na pomyślną naprawę i znacznie większy koszty takiego działania. Plomby tego typu mogą mieć różną postać. Zwykle są to naklejki wydrukowane na specjalnej rolce. Do ich wykonania stosuje się druk termo transferowy, przez co treści wydrukowane na plombach nie niszczą się i długo pozostają widoczne. Warto ich używać, jeżeli mamy do czynienia ze sprzętem elektronicznym, szczególnie takim, który może być wrażliwy na różne ingerencje lub może być przerobiony, co może skutkować jego uszkodzeniem albo nawet zniszczeniem przez użytkownika lub też amatorski serwis, który nie jest autoryzowany i nie ma uprawnień, aby ściągać plomby i naklejać nowe. Wybierając kruszące plomby do naszych urządzeń, warto zdecydować się na sprawdzone rozwiązanie. Powinno ono być wykonane z solidnego akrylitu i sprawdzać się w każdych warunkach. W domowych serwisach na pewno specjaliści będą próbowali usunąć nasze plomby bez niszczenia ich, jednak w przypadku plomby kruszącej, jej kawałek zawsze zostanie na urządzeniu, co sprawi, że nie uda się jej usunąć w jednym kawałku.

Dzieje się tak ze względu na jej specyficzny materiał, który w ten sposób zabezpiecza plombę przed zniszczeniem, a urządzenie przed niepożądaną ingerencją, która mogłaby na przykład skutkować wstrzymaniem naliczania dodatkowych opłat. Stosuje się je na wszelkiego rodzaju urządzeniach oraz maszynach, które mają naliczać opłaty, takich jak na przykład liczniki elektryczne, ale też w miejscach, w których jej zerwanie może być niebezpieczne.

Najnowsze komentarze