Przewody silikonowe – wszechstronne zastosowanie

Przewody silikonowe – wszechstronne zastosowanie

Różnego rodzaju mechanizmy i podzespoły, pracujące w samochodach, czy maszynach przemysłowych, wyposażone są w zestawy przewodów, którymi transportowane są często różne rodzaje cieczy. Z uwagi na swoje zadanie, przewody powinny być wykonane z bardzo wytrzymałego materiału, elastycznego i jednocześnie odpornego na wysokie ciśnienie. Dotychczas podstawowym materiałem, wykorzystywanym do produkcji przewodów, była guma, jednak nowoczesne technologie pozwoliły na stworzenie alternatywnego rozwiązania.

Czym są przewody silikonowe?

wytrzymałe przewody silikonowe zbrojoneWszelkiego rodzaju urządzenia, wyposażone w różnego rodzaju podzespoły, które pracują w oparciu o płyny, czy stanowią elementem systemów pneumatycznych, w swojej konstrukcji wykorzystują przewody, łączące ze sobą poszczególne elementy oraz umożliwiające im synchroniczne działanie. Wytrzymałe przewody silikonowe zbrojone to nowoczesny produkt, który stanowi idealną alternatywę dla tradycyjnych przewodów wykonanych z gumy. Dużym atutem tego rodzaju przewodów jest przede wszystkim odporność na temperatury, zarówno niskie jak i wysokie, co pozwala przewodom na pracę w ekstremalnych warunkach. Przewody zbrojone posiadają niejednokrotnie wzmocnienia w postaci oplotu polistyrenowego, co przekłada się na ich żywotność oraz wytrzymałość, bez utraty jednoczesnej giętkości. Dzięki swoim właściwościom, uniknięty został problem blokowania się cieszy lub innych substancji przetłaczanych przez przewody, co wpływa na funkcjonalność urządzeń, z którymi współpracują. Dodatkowo są bardzo odporne na rozdzieranie. Wielu producentów samochodów zaleca wykorzystywanie przewodów silikonowych w starszych modelach aut, w których doszło do zużycia przewodów gumowych. Także producenci sprzętów przemysłowych, różnego rodzaju maszyn rolniczych, czy sprzętów budowlanych, w miejscu, gdzie niezbędne jest zastosowanie przewodów, coraz częściej wykorzystują przewody silikonowe, z uwagi na ich dużą wytrzymałość, żywotność oraz właściwości fizyczne.

Sprzęty wysokiej jakości wymagają zastosowania nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz zastosowania odpowiednich elementów, dostarczanych od producentów zewnętrznych. Jedną z powszechnie wykorzystywanych części, które zastosowanie znajduje w wielu sektorach przemysłu, branży motoryzacyjnej, wśród producentów maszyn przemysłowych, są przewody silikonowe. To innowacyjne rozwiązanie, które stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych przewodów gumowych. Dzięki nowoczesnemu sposobowi produkcji, przewody są niezwykle wytrzymałe i mogą pracować w ekstremalnych warunkach. 

Najnowsze komentarze