Promocja firmy na targach

Promocja firmy na targach

Każde przedsiębiorstwo musi regularnie podejmować działania reklamowe i marketingowe mające na celu pozyskanie nowych klientów oraz kontrahentów. W tym celu stosowane są różne kanały dystrybucji informacji oraz narzędzia. Wspomnieć tutaj należy chociażby o prasie, telewizji, radiu czy Internecie. Każdy z tych kanałów pozwala dotrzeć do dużego grona odbiorców. Niemniej jednak niekoniecznie muszą być oni zainteresowani nabyciem danego produkty czy usługi co powoduje, że współczynnik konwersji z takich działań może być niski.

Zakup krówek w celach reklamowych

krówki dla firmWłaśnie dlatego polecaną ścieżką jest wystawiennictwo i uczestnictwo w trakcie wydarzeń branżowych. Przykładem mogą być różnego rodzaju konferencje, seminaria oraz targi. Wszędzie tam można bowiem spotkać potencjalnych klientów oraz kontrahentów, którzy co najważniejsze są zainteresowani określonym produktem czy usługą. W trakcie trwania takich wydarzeń należy przestrzegać ważnych reguł. Podczas odwiedzin klienta przedsiębiorstwo oprócz ulotek powinno również posiadać na stoisku gadżety reklamowe. Przeważnie są to długopisy z logo. Niemniej jednak na stoiskach też często pojawiają się różnego rodzaju słodycze w postaci czekoladek czy krówek. Szczególnie te drugie są popularne. Słodycze sprawiają, że osoba która zostanie nimi poczęstowana jest skłonna zostać na dłużej przy stoisku. Warto dodać, że krówki dla firm posiadają specjalne opakowanie na których może być naniesione logo przedsiębiorstwa oraz dane kontaktowe. Wszystko to sprawia, że jest to świetny produkt pozwalający nie tylko usatysfakcjonować potencjalnego klienta lecz również rozreklamować markę. Przed osobami zamawiającymi gadżety reklamowe pojawia się jednak wyzwanie zamówienia jak najlepszego towaru w jak najniższej cenie. Słodycze mają jednak określony czas przydatności do spożycia. Właśnie dlatego należy w odpowiedni sposób oszacować liczbę, którą należy zamówić pod konkretne wydarzenia. Z reguły termin przydatności do spożycia wynosi sześć lub dwanaście miesięcy.

Niektóre firmy często w tym czasie odwiedzają kilka różnych imprez. W związku z tym ich zapotrzebowanie jest większe i mogą wynegocjować bardziej atrakcyjne ceny. Jeśli zapotrzebowanie jest mniejsze należy zamawiać towar partiami co jest związane z kolei z większymi cenami jednostkowymi. Niemniej jednak słodycze stanowią świetny sposób na przyciągnięcie uwagi klienta. Są one stosunkowo niedrogie w zakupie, a pozwalają zrealizować wiele funkcji oraz przynoszą wymierne korzyści. Warto przed ich zakupem oszacować odpowiednią ilość.

Najnowsze komentarze