Potrzebowałem pomocy kancelarii polsko-niemieckiej

Potrzebowałem pomocy kancelarii polsko-niemieckiej

Razem z żoną chcieliśmy wyjechać do pracy do Niemiec. W naszym kraju nie było dla nas przyzwoitych ofert pracy, a nie zamierzaliśmy pracować za grosze. Zdecydowaliśmy, że najpierw wybierzemy kilku potencjalnych pracodawców, których oferty pracy nas zainteresują, a następnie udamy się z ich ofertami do prawnika polsko-niemieckiego, żeby sprawdził czy pracodawca jest uczciwy a draft umowy jest skonstruowany w sposób prawidłowy i nie ma w nich wad prawny. Ze znalezieniem ofert pracy nie mieliśmy najmniejszego problemu.

Znalazłem bardzo dobrą kancelarię polsko-niemiecką

kancelaria polsko-niemieckaKiedy już je wszystkie zgromadziliśmy doszedłem do wniosku, że czas udać się z nimi do prawnika. Jedno wiedziałem na pewno – muszę znaleźć takiego prawnika, który będzie specjalizował się w niemieckim prawie pracy. Żona podpowiedziała mi, że najlepiej będzie jak znajdę jakąś kancelarię prawną, która zrzesza zarówno polskich, jak i niemieckich prawników. Wtedy będziemy mieli pewność, że naszą sprawą zajmą się najlepsi specjaliści i bardzo dobrze nam oni doradzą. Z racji tego, że mieszkaliśmy blisko granicy Polski z Niemcami, takich kancelarii w naszej okolicy było dosyć sporo. Ostatecznie, po krótkim rozejrzeniu się na rynku zdecydowałem się wybrać jedną z nich. Była to kancelaria polsko-niemiecka, która specjalizowała się w prawie międzynarodowym, a także prawie cudzoziemców w Niemczech. Zadzwoniłem na numer telefonu podany na ich stronie internetowej i umówiłem się z prawnikiem na spotkanie. Mieli oni bardzo szybkie terminy, dlatego w ciągu kilku dni mieliśmy z żoną już wszystko załatwione. Bardzo rzetelnie i skrupulatnie przeanalizował on wszystkie dokumenty, które mu przedstawiliśmy i powiedział nam, która umowa, z którym pracodawcą będzie dla nas najkorzystniejsza. Dowiedzieliśmy się także, czego jeszcze możemy domagać się od pracodawcy jeszcze przed podpisaniem umowy. Dzięki temu nie daliśmy się oszukać, dlatego bardzo sobie ceniłem spotkania z tym prawnikiem. Już wkrótce przekonaliśmy się z żoną, że ta kancelaria to był bardzo dobry wybór.

Dużą jej zaletą było to, że można było się z nimi zdecydować na długotrwałą współpracę. Wybraliśmy takie rozwiązanie, co nam się bardzo przydało, ponieważ już wkrótce pracodawca przedstawił nam aneksy do umowy oraz regulaminy do podpisu. Dzięki pomocy prawników z tej kancelarii zawsze mieliśmy pewność co podpisujemy, i przede wszystkim co faktycznie musimy podpisać, a co jest tylko wymysłem pracodawcy, na które nie musimy się zgadzać. Warto zatrudnić takiego prawnika.

Najnowsze komentarze