Potrzebowałam ramy do lustra

Potrzebowałam ramy do lustra

Niedawno odziedziczyłam po babci mieszkanie. Babcia już od dawna nie chciała tam robić żadnych remontów, ani wymieniać mebli, dlatego większość rzeczy była przeznaczona do wyrzucenia, a mieszkanie trzeba było od początku urządzić po swojemu. Jedną jednak rzecz postanowiłam po babci zatrzymać. Było bardzo ładne i duże lustro, które pamiętałam jeszcze z dzieciństwa. Jednakże, lustro miało pękniętą ramę i nie dało się go powiesić na ścianie. Wobec tego postanowiłam działań i wymienić w nim ramę, nie naruszając przy tym oczywiście tafli szkła.

Kupno stylowej ramy do starego lustra

stylowe ramy do lusterNa początku oczywiście zmierzyłam lusterko, żeby dowiedzieć się, jakie ma wymiary. Dzięki temu wiedziałam dokładnie czego szukam. Długo zastanawiałam się nad tym, jaka rama będzie najlepsza do takiego lustra. Nawet porozmawiałam na ten temat z moją przyjaciółką. Podpowiedziała mi ona, gdzie dostanę stylowe ramy do luster. Do polecanego przez nią sklepu udałam się jeszcze tego samego dnia. Zapewniła mnie ona, że dostanę tam różnorodne ramy do luster, wykonane z solidnych i wytrzymałych tworzyw. Ona sama kupiłam tam kiedyś plastikową ramę do lustra, ale bez problemu można było tam dostać również drewniane. Jak się okazało, miała ona stuprocentową rację i znalazłam tam to, czego potrzebowałam. W dodatku wszystkie stylowe ramy, które można tam było dostać, były dostępne w niezwykle niskiej, przystępnej cenie. Jedna z nich szczególnie mi się spodobała. Była to rama do lustra wykonana w stylu klasycznym, więc bardzo dobrze pasowała do starego lustra po babci. Posiadała ona także zdobienia ornamentalne. Całość tworzyła bardzo ładną kompozycję. Dodatkowo można było wybrać kolor na który rama zostanie pomalowane. Ja osobiście zdecydowałam się na odcień jasnego drewna, ponieważ taki kolor pasował mi do wystroju całego pomieszczenia, gdzie zamierzałam powiesić lustro. Już po chwili mogłam odebrać gotową ramę, pomalowaną na wybrany przeze mnie odcień. Była ona naprawdę solidna i wytrzymała.

Najważniejsze było dla mnie to, że drewniane tworzywo, z którego została wykonana było naprawdę wytrzymałe i umożliwiało bezpieczne zamontowanie szklanej tafli. Byłam bardzo zadowolona z tego, że rama została od razu zabezpieczona przed wilgocią, dzięki czemu lustro można było bez obaw powiesić także w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza, na przykład w łazience czy kuchni. To było wygodne rozwiązanie. Osobiście powiesiłam lustro w sypialni i jestem z niego bardzo zadowolona. Rama jest naprawdę elegancka i stylowa.

Najnowsze komentarze