Poszukiwania Ukraińca do pracy

Poszukiwania Ukraińca do pracy

Prowadzę spore gospodarstwo rolne. Do mojego arsenału roślinnego należy duży sad z jabłoniami, śliwami i wiśniami. Już od wczesnego lata zatrudniam pracowników, którzy pomagają mi przy zbieraniu owoców. Niestety, poza studentami, którzy sobie dorabiają mało osób chce tak pracować, ponieważ jest to zajęcie ciężkie i mało opłacalne. W tym roku moje drzewa owocowe wyjątkowo obrodziły, dlatego musiałam zatrudnić więcej osób do pomocy. Od razu pomyślałam o Ukraińcach, którzy przyjeżdżają do naszego kraju za pracą.

Potrzebowałam szybko znaleźć pracowników z Ukrainy

gdzie znaleźć pracownika z ukrainy od rękiNie będę ukrywać, że czas mnie naglił. Moje drzewa wręcz uginały się od owoców i jeśli ktoś szybko by ich nie zebrał to wszystko by opadło i się zmarnowało. Wiedziałam, że moja sąsiadka, która również ma duży sad zatrudnia takich Ukraińców. Jeszcze tego samego dnia udała się do niej na pogaduszki i zapytałam, gdzie znaleźć pracownika z ukrainy od ręki? Dowiedziałam się od niej, że korzysta ona z agencji pracy tymczasowej. Powiedziała mi, że to szybki i skuteczny sposób na znalezienie pracownika do pracy. Wystarczy nawiązać umowę współpracy z agencją pracy tymczasowej, a oni już sami wybiorą dla nas pracowników do pracy i ich zatrudnią. W przypadku ukraińców ma to jeszcze jeden duży plus. Agencja pracy tymczasowej dba bowiem o to, żeby były oni zatrudnieni legalnie i posiadali ważne pozwolenie na prace. Dzięki temu nie musimy się martwić o jakikolwiek wypadek przy pracy czy problemu. Ukraińcy zatrudnieni w ten sposób posiadają ubezpieczenie i w razie czego nikt nie będzie wyciągał od nas konsekwencji. Wzięłam od niej namiary na popularna i renomowaną agencję pracy tymczasowej w naszej okolicy. Mieli oni bardzo dobrą ofertę. Na początek przedstawili mi wycenę ile będzie kosztowało mnie zatrudnienie odpowiedniej liczby pracowników do mojego sadu. Przyznam szczerze, że zatrudnienie przez agencję pracy tymczasowej było dość tanie, a do tego nie musiałam podpisywać oddzielnej umowy o pracę z każdym pracownikiem.

W ten sposób oficjalnie Ukraińcy byli zatrudnieni w agencji pracy tymczasowej, a ja ich tylko wynajmowałam do wykonywania określonych prac. Było to opłacalne zarówno dla mnie jak i dla nich. Byłam bardzo zadowolona, że udało mi się tak szybko załatwić ukraińców do pracy. Już kilka dni później otrzymałam wybrane CV, żeby wybrać pracowników, którzy już od następnego tygodnia podjęli u mnie pracę. Agencja pracy tymczasowej to świetny sposób na to, aby znaleźć i zatrudnić legalnie i od ręki Ukraińskich pracowników.

Najnowsze komentarze