Poszukiwania terapeuty behawioralnego

Poszukiwania terapeuty behawioralnego

Odkąd tylko urodziłam swoje dziecko, zauważyłam że coś jest z nim nie tak. Dosyć szybko okazało się, że ma ono zaburzenia psychiczne i cierpi na problemy behawioralne. Kiedy tylko syn osiągnął odpowiedni wiek psycholog, która zajmowała się nim od kilku lat poleciła nam terapię behawioralną. Teraz, nie pozostało mi nic innego, jak tylko znaleźć odpowiedniego specjalistę, który się nim zajmie. Zależało mi na tym, aby była to kompetentna i rzeczowa osoba, z odpowiednim podejściem do dzieci z tego typu zaburzeniami, które miał mój synek.

Gdzie w Łodzi znajdę indywidualnego terapeutę?

terapia behawioralna w ŁodziPoszukiwania odpowiedniego miejsca zaczęłam od fundacji, w której zarejestrowane było moje dziecko. Wiedziałam, że znajdę tam odpowiednią osobę, która poleci mi znakomitego specjalistę. I faktycznie, tak też się stało. Pewna nauczycielka mojego syna poleciła mi profesjonalny ośrodek psychoterapii. Jedną z usług, które on oferował była terapia behawioralna w Łodzi. Najważniejsze było dla mnie to, że ośrodek psychoterapeutyczny znajdował się w samym centrum Łodzi, blisko mojego miejsca zamieszkania. Dzięki temu miałam pewność, że nie będę miała problemów z tym, żeby do niego trafić, a także nie będę musiała poświęcać zbyt dużo czasu na dojazdy. To było dla mnie ważne, ponieważ taka terapia odbywa się codziennie, nawet przez sześć w dni w tygodniu i trwa po kilka godzin, sama w sobie zajmuje więc bardzo dużo czasu. Zdecydowałam się tam od razu zapisać. Wybrałam bardzo dobrego specjalistę, który miał wiele rekomendacji od poprzednich pacjentów i posiadał specjalizację dziecięcą. Bardzo ważne okazało się dla mnie również to, że mieli oni szybkie terminy, dlatego mój synek mógł rozpocząć swój cykl terapii behawioralnej już w następnym tygodniu. Byłam bardzo zadowolona ze świadczonych w tym miejscu usług. Każdy pacjent zapisany był na godziny, dlatego po przyjściu na miejsce od razu można było udać się do gabinetu i nikt nie musiał czekać w długich kolejkach.

Specjalista okazał się bardzo dobrym fachowcem, który pomógł mojemu synkowi uporać się z wieloma problemami. Byłam bardzo zadowolona z jego pracy, ponieważ o wszystkim mnie informował na bieżąco. Dzięki temu wiedziałam, jak ćwiczyć z dzieckiem w domu, a także jakie postępy on robi. Cała terapia trwała kilka miesięcy podczas których mój synek osiągnął wiele postępów i zaczął się o wiele lepiej zachowywać niż wcześniej. Teraz już wiem, jak ważna była dla niego taka terapia. Cieszę się, że trafiłam na świetnego specjalistę, który pomógł mu się rozwinąć.

Najnowsze komentarze