Poszukiwania kursów dla płetwonurków

Poszukiwania kursów dla płetwonurków

Odkąd przeszłam na emeryturę bardzo nudziłam się w domu. Ciągle musiałam wymyślać sobie jakieś zajęcia. W końcu zdecydowałam się na zrobienie kursu płetwonurka. Od zawsze bardzo lubiłam pływać i wciąż miałam dużo siły na aktywności fizyczne. Natomiast w telewizji śniadaniowej usłyszałam, reportaż o tym, że nurkowanie stało się ostatnio bardzo modne i można w wielu miejscach znaleźć tego typu kursy i szkolenia przeznaczone zarówno dla amatorów jak i zawodowców, którzy chcą doszlifować swoje umiejętności.

Zostałam amatorskim płetwonurkiem w Poznaniu

sprawdzony kurs płetwonurka w PoznaniuPostanowiłam poszukać takiego kursu w mojej okolicy. Okazało się, że nie tylko ja mam takie zainteresowania. Moja koleżanka, która mieszka mieszkanie obok również myślała nad tego typu aktywnością i nawet przeanalizowała już różne oferty kursów i szkoleń nurkowych odbywające się w najbliższym czasie w naszej okolicy. Poleciła mi ona sprawdzony kurs płetwonurka w Poznaniu, na który sama się wybierała. Dowiedziałam się od niej, że jest on prowadzony przez prawdziwych, wykwalifikowanych nurków, którzy mają duże doświadczenie nie tylko w samodzielnym nurkowaniu, ale także w szkoleniu innych osób. Kurs składa się z dwóch części, jedna jest teoretyczne, kiedy uczy się podstawowych pojęć i zachowań związanych z zachowaniem ciała pod wodą, a następnie po zdaniu egzaminu teoretycznego można przejść na część praktyczną, która odbywa się w kontrolowanych warunkach, które jednakże imitują prawdziwe głębiny. Dzięki temu łatwiej się jest nauczyć konkretnych zachowań i ewentualnie mogących wystąpić sytuacji pod wodą. Ważne jest również to, że zajęcia odbywają się w małych kilkuosobowych grupach, dlatego każdy z kursantów może liczyć na pomoc trenera. Zdecydowałam się zapisać na ten kurs co ona. Miałam również nadzieję, że będą jeszcze wolne miejsca na ten sam termin, w którym zaczynała szkolenie moja sąsiadka. Okazało się, że zdążyłam dosłownie w ostatniej chwili. Zarezerwowałam dosłownie ostatnie miejsce w tej grupie, a przy tym przyczyniłam się do tego, że ona dostała rabat.

Cena samego kursu była bardzo przystępna, dlatego nie miałam trudności z jego opłaceniem. Ważne było dla mnie również to, że w cenie zawarty był wynajem stroju nurkowego, dzięki czemu nie musiałam dodatkowo dokupować żadnego sprzętu, co również wiązałoby się z dodatkowym wydatkiem. Byłam bardzo zadowolona z tego szkolenia, ponieważ bardzo dużo się na nim nauczyłam, a wszystko odbywało się w bardzo miłej, przyjaznej i przede wszystkim kameralnej atmosferze.

Najnowsze komentarze