Podlewanie boiska piłkarskiego

Podlewanie boiska piłkarskiego

Podlewanie boiska to bardzo ważna sprawa, ponieważ dzięki temu murawa zachowuje takie właściwości, jakie powinna. W dużej mierze chodzi o to, że jeśli boisko jest regularnie podlewane, nie ma problemu z regeneracją trawy. Nawet po zaciętym meczu można doprowadzić trawnik do dobrego stanu. Oczywiście aby dobrze nawadniać boisku najlepiej jest posiadać właściwy system, który projektowany jest już na etapie budowy stadionu. Takie systemy wyposażone są w specjalne czujki oraz zraszacze do trawy.

Dobrze podlane boisko piłkarskie

podlewanie boisk piłkarskichBoisko może być bardzo dobrze podlane za sprawą specjalnych systemów, które do tego służą. Są one zaprojektowane w taki sposób, aby dostarczały cały czas wodę do murawy. Podlewanie boisk piłkarskich wiąże się z wykorzystywaniem systemów, które dbają o to, by boisko cały czas miało właściwą ilość wody wraz ze środkiem, który wspomaga trawę i jej regenerację. Jest to swego rodzaju nawóz, który się stosuje w tym celu. Cały system jest oczywiście zrobiony pod murawą, ponieważ administratorzy systemów podlewania zdają sobie sprawę z tego, że o wiele lepiej jest korzystać z boiska, gdy nie ma żadnych zraszaczy wystających poza trawę. Najczęściej do budowy systemu wykorzystuje się dwa typy przewodów. Pierwszym są rury miedziane, natomiast drugim rury sylikonowe. Zarówno pierwsze, jak i drugie są bardzo dobre właśnie dlatego, że ich przydatność jest długa. Nie trzeba ich wymieniać i można pewnie podlewać, bez ryzyka, że przydarzy się usterka. Podlewanie boisk oczywiście zużywa nieco wody. Jednak jest jej mniej, niż mogło się wydawać, ponieważ w tym przypadku chodzi raczej o to, aby zrosić trawę, a nie ją całkowicie zlać wodą. Właśnie dlatego na boisko zużywane jest tylko około dwudziestu litrów wody dziennie. Koszt takiego podlewania nie jest więc wysoki, gdyż w przeliczeniu na miesiąc nie wychodzi nawet metr sześcienny wody. Każdy, kto zna się na cenach wody wie, że jest to naprawdę kwestia kilkunastu złotych przez okres co najmniej jednego miesiąca.

Warto jest zastanowić się nad tym, co zrobić, aby nasze boisko faktycznie było podlane tak, jak powinno. Jeśli stadion ma być profesjonalny, wiadomo, że murawa musi być podlewana zgodnie z odpowiednim systemem. Dodatkowo kilka godzin przed meczem murawa powinna być lekko zraszana, aby zdążyła wyschnąć nim odbędzie się to wydarzenie. Po zaciętej rywalizacji warto jest użyć nieco więcej wody, gdyż tylko dzięki temu wszystkie miejsca, w których trawa jest zdeptana szybko się zregenerują i wrócą do poprzedniego stanu.

Najnowsze komentarze