Pianka do ocieplania poddaszy

Pianka do ocieplania poddaszy

Większość z nas posiada w swoich domach systemy grzewcze opierające się o podnoszenie temperatury powietrza. Są to systemy określane mianem konwekcyjnych. W ich przypadku jest tak, że jeśli powietrze zostanie podgrzane to unosi się ku górze i zaczyna następnie krążyć w pomieszczeniu. W związku z tym koniecznie należy zadbać o to by górne partie budynku posiadały zainstalowaną skuteczną warstwę termoizolacyjną. Obecnie często do tego zadania stosuje się piankę PUR.

Ocieplanie poddasza pianką 

profesjonalne ocieplanie poddaszy w przemyśluGdy mówi się na temat ocieplania budynków to bardzo często pierwszym z materiałów jak nam się nasuwa na myśl jest styropian. Materiał ten bardzo często wykorzystywany jest do ocieplania. Jednak ostatnimi czasy dostrzec możemy, że pojawił się materiał, który może skutecznie popularność styropianu zmniejszyć. Mowa tutaj o materiale jakim jest pianka poliuretanowa. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest profesjonalne ocieplanie poddaszy w Przemyślu znaleźć można wiele firm, które na co dzień wykonują tego typu izolacje właśnie przy użyciu wspomnianej wcześniej pianki. Pianka poliuretanowa wyróżnia się zarówno tym, że świetnie zatrzymuje ciepło ale również doskonale przylega do najróżniejszych powierzchni. Zaznaczyć należy, że taka pianka może być stosowana zarówno do powierzchni poziomych jak i pionowych. Obecnie wyróżnia się dwa rodzaje pianki poliuretanowej. Pierwszą z nich jest wersja zamkniętokomórkowa. Jak sama nazwa wskazuje pianka ta posiada zamkniętą strukturę. Dzięki temu zatrzymuje ona ciepło wewnątrz budynku bardzo skutecznie. Natomiast drugim rodzajem jest pianka o strukturze otwartokomórkowej, która posiada pewną bardzo istotną cechę. Mianowicie pianka ta może zatrzymywać ciepło ale jednocześnie przepuszcza parę wodną. Ma to ogromne znaczenie w przypadku budynków drewnianych gdzie ważne jest by drewno mogło oddychać. Pianka ta w porównaniu z wcześniej wymienioną pianką zamkniętokomórkową jest znacznie lżejsza przez co stosować ją można do bardzo lekkich konstrukcji.

Pianka poliuretanowa to obecnie zdecydowanie najpopularniejszy z materiałów stosowanych do ocieplania poddaszy. Materiał ten bardzo dobrze przylega zarówno do ścian murowanych jak i drewnianych. Pianka poliuretanowa jest dodatkowo bardzo bezpieczna. Jest to  materiał niepalny a jeśli doszłoby do pożaru to pianka ta bardzo szybko samoczynnie się wygasza. Bez najmniejszych obaw taką pianką poliuretanową można więc stosować w pobliżu przewodów kominowych lub też innych miejsc gdzie pianka mogłaby mieć kontakt z ogniem.

Najnowsze komentarze