Odpowiedni montaż i wybór niepowtarzalnej sztukaterii

Odpowiedni montaż i wybór niepowtarzalnej sztukaterii

 

Nie każdemu może się podobać sztukateria, jednak ci, którzy doceniają wnętrza udekorowane gipsowymi zdobieniami przypominającymi liście lub inne figury, z pewnością mają elementy sztukaterii w swoim domu lub chcieliby mieć. Przed zamontowaniem jej warto zwrócić uwagę na sposób montażu.

Elegancki sposób na ozdobienie domu

niepowtarzalna sztukateria - GdańskRozety, listwy i cokoły to tylko kilka elementów sztukaterii, które są najpopularniejsze w domach jednorodzinnych i które pięknie wykańczają wystrój całego domu. Dzięki kilku ozdobom na ścianach można bardzo szybko przyciągnąć uwagę gości do nietuzinkowych sufitów, narożników i ścian. Jeżeli ktoś chce, by jego dodatkowe elementy okalające sufit były naprawdę ładne, muszą pamiętać, że listwy sufitowe powinny być o około jedną trzecią mniejsze od średnicy zwisającego żyrandola. Zaokrąglone listwy są bardzo przydatne, gdy chce się sprawić, by pomieszczenie było większe. Z kolei, listwy cokołowe są najpopularniejszymi elementami sztukaterii kupowanej przez klientów sklepów. Będą pasowało zarówno z deskami, jak i panelami laminowanymi. Bardzo dobrze posłużą także jako narzędzia na ukrycie kabli. Jeżeli chodzi o fasety to również niepowtarzalna sztukateria – Gdańsk jest miastem, gdzie można znaleźć wiele tych elementów architektonicznych. Mają one także dodatkową funkcję: zasłaniania drobnych niedociągnięć w ścianach. Niezależnie, na jaki rodzaj sztukaterii się zdecydujemy, należy wiedzieć jak je poprawnie zamontować. Oznacza to, że najlepiej skorzystać z usług profesjonalisty, który poprawnie zamontuje któryś z elementów odpowiednio. Oznacza to też, że nie wszystkie elementy dekoracyjne można montować w ten sam sposób, bo nie każda rozeta czy listwa jest zrobiona z tego samego materiału. Oczywiście, jeżeli chodzi o elementy dekoracyjne, które nie mają drugiej, użytkowej funkcji, do ich zamontowania wystarczy klej, nóż, piłka do cięcia i skrzynka uciskowa. W ten sposób można na trwale zamontować sztukaterię, jeżeli uprzednio przygotuje się ścianę, gruntując ją gładzią szpachlową. Pamiętajmy, że nie należy przyklejać niczego bezpośrednio na ścianę, gdyż istnieje małe prawdopodobieństwo, że będzie się trzymało latami. Jeżeli odpowiednio przyłożymy się do montażu sztukaterii, na pewno będzie ona w stanie utrzymać się przez wiele lat.

Każdy chce mieć udekorowany swój dom w sposób, który będzie mu najlepiej odpowiadał. Niektórzy wolą otaczać się nowoczesnymi ozdobami inny wolą styropianowe lub gipsowe ozdoby pokoi. Ważne, żeby zawsze postępować tak, jak by się tego chciało.

 

Najnowsze komentarze