Nowość – opaska dla seniora

Nowość – opaska dla seniora

Jak powszechnie wiadomo społeczeństwo polskie się starzeje. W praktyce oznacza to, że więcej osób znajduję się w wieku poprodukcyjnym aniżeli produkcyjnym. Niesie to za sobą poważne konsekwencje dla całej populacji. Już dziś należy pomyśleć o dobrej opiece nad osobami starszymi. W Polsce zakładów opiekuńczo-leczniczych jest mało. Opieka długoterminowa obejmuje tylko garstkę pacjentów, a potrzeby są naprawdę ogromne.

Czym są opaski?

opaska dla senioraW trosce o bezpieczeństwo pacjentów została wynaleziona opaska dla seniora. Innowacyjny produkt, który swoim wyglądem przypomina zegarek. Ma wyświetlacz oraz przycisk, który zwany jest przyciskiem sos. Dzięki nim osoba posiadająca tego typu opaskę może zadzwonić na numer alarmowy i wezwać pomoc. Jest to świetny produkt, który przez kolejne dwa lata będzie refundowany przez państwo. Opaski będą przeznaczone dla osób znajdujących się powyżej sześćdziesiątego roku życia. Osób, które osiągnęły w skali Barthel, czyli skali oceniającej między innymi sprawność ruchową podczas wykonywania codziennych czynności mniej niż sześćdziesiąt punktów oraz które nie zostały zakwalifikowane do opieki długoterminowej. Opaski będą całkowicie bezpłatne. Będą mierzyć zarówno temperaturę ciała jak i puls. Dają możliwość powiadomienia centrum opieki o niepokojących objawach jakie mogą dotyczyć pacjenta za pomocą jednego przycisku. Ponadto są połączone z telefonami komórkowymi oraz dają możliwość lokalizacji miejsca w którym znajduje się pacjent. Mają wbudowany specjalny czujnik, który w razie upadku osoby będącej właścicielem takiej opaski powiadamiają centrum opieki. Jest to bardzo pomocne urządzenie, które charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i może przyczynić się do ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Niewątpliwie ogromnym atutem jest również fakt, iż opaski będą przez dwa najbliższe lata refundowane przez państwo dzięki czemu będą w posiadaniu dużej liczby osób znajdujących się powyżej sześćdziesiątego roku życia, które wymagają pewnej doraźnej kontroli.

Osoby, które chcą mieszkać same w domu, ale mają pewne problemy zdrowotne oraz związane z tymi problemami dysfunkcje mogą skorzystać z małych urządzeń zwanych opaskami dla seniora, które pozwolą im na szybkie wezwanie pomocy w razie potrzeby. Stworzą poczucie bezpieczeństwa oraz przyczynią się do ratowania ludzkiego zdrowia i życia w każdej sytuacji. Ponadto przez najbliższe dwa lata będą całkowicie bezpłatne dzięki refundacji jaką oferują państwo. Jest to ogromne udogodnienie dla każdego z pacjentów.

Najnowsze komentarze