Nowoczesny zegarek wielozadaniowy

Nowoczesny zegarek wielozadaniowy

Wyposażenie dla spadochroniarzy musiało stać na najwyższym poziomie, nie tylko pod kątem jakości, ale również wygody sprzętu. Niekomofortowe wyposażenie mogło bowiem być przyczyną wielu wypadków, które podczas skoków spadochronowych mogły mieć tragiczne skutki. Podczas wyboru zegarka wielozadaniowego, jaki miał być wprowadzony do wyposażenia, nałożyliśmy więc na potencjalne urządzenia bardzo wysokie wymagania, które musiały spełnić.

Wygodny elektroniczny zegarek wojskowy

garmin delta tactix na paskuPrzede wszystkim, zegarek dla oddziału musiał być wytrzymały, znosić wszelkiego rodzaju uderzenia i ekstremalne temperatury, ale również być przydatnym podczas pracy i komfortowym, zwłaszcza po wielu godzinach w terenie. Niewiele zegarków, nawet tych przeznaczonych dla wojska, spełniało tak wyśrubowane wymagania. Jednym takim zegarkiem był natomiast Garmin Delta Tactix na pasku wykonanym z tworzywa termoaktywnego, identycznego jak membrany obuwia wojskowego, które nosiliśmy na co dzień. Najważniejsze wymaganie, czyli komfort podczas użytkowania, zegarek ten miał zaliczone już na pierwszych testach. Pasek okazał się bowiem bardzo wygodny, nie obcierał i nie drażnił skóry, a w przeciwieństwie do większości pasków, wykonywanych z tworzyw sztucznych, wymieniał powietrze doskonale i nie nagrzewał się nadmiernie. Sam zegarek nie był również nadmiernie ciężki, i nie przeszkadzał w wykonywaniu żadnych czynności podczas zadań, co było miłą odmianą od ciężkich, masywnych zegarków wojskowych, które nieraz były zbyt ciężkie by mogły być przydatnymi w terenie. Oprócz komfortu, owy zegarek wykazywał się również funkcjonalnością. Posiadał wszystkie najbardziej podstawowe i potrzebne aplikacje, takie jak mapnik czy kompas, aczkolwiek mógł być sprzężony z łatwością ze sprzętem wizyjnym, pomiarowym czy celowniczym, i działać jako jednostka sterująca. Podobnie jak komputery do nurkowania, zegarek mógł również być akcesorium pomagającym podczas skoków spadochronowych i wskazywać szybkość spadania, temperaturę czy opór powietrza.

Tactix jest dostępny w kilku różnych wariantach, różniących się przede wszystkim budową i aplikacjami fabrycznymi, aczkolwiek różnice są głównie estetyczne, gdyż każdy zegarek może być przestawiony w taki sposób, by posiadać wszystkie wymagane przez nabywcę funkcje, i nie mieć nic niepotrzebnego. Taki zegarek jest więc nie tylko doskonałym narzędziem do pracy, zarówno w służbach mundurowych jak i poza nimi, ale również pomocą przy codziennym poruszaniu się po mieście i uprawianiu sportu.

Najnowsze komentarze