Nowoczesne klawiatury dla graczy

Nowoczesne klawiatury dla graczy

 

Każdy gracz mógł śmiało stwierdzić iż klawiatura była jednym z dwóch, oprócz myszy, najważniejszych urządzeń do sterowania komputerem. Nowoczesne, dobrze ustawione i skalibrowane klawiatury pozwalały zapalonym graczom na osiąganie wyników, które nie były możliwe na zwykłych klawiaturach dodawanych seryjnie do zestawów komputerowych. Gamingowe klawiatury posiadały bowiem ogromne ilości dodatków i udogodnień, które bardzo ułatwiały korzystanie z komputera, a czasem nawet pomagały w trakcie pracy.

Zaawansowana klawiatura gamingowa

klawiatury mechaniczneKlawiatury gamingowe były bardzo łatwe do rozpoznania, gdyż niemal wszystkie posiadały atrakcyjny, nowoczesny wygląd i futurystyczne wykończenie, często inspirowane konkretnym popularnym tytułem. Jednak ich wygląd często był tylko zachęta dla potencjalnych nabywców, gdyż swoje zalety pokazywały już podczas korzystania z nich w grach. Niemal wszystkie klawiatury mechaniczne przeznaczone dla zawodowych graczy posiadały bowiem szereg programowalnych klawiszy dodatkowych, umieszczonych obok głównego układu tak, by gracz mógł łatwo wprowadzać całe ciągi komend, które podczas normalnej gry były często niesamowicie trudne do odpalenia. Klawisze te mogły być również użyte do wielu innych funkcji, takich jak regulacja podświetlenia klawiatury czy nawet zmiana ustawień graficznych czy nawet dostrajanie monitora. Gamingowe klawiatury były również o wiele szersze, z wygodnym rozstawieniem grup klawiszy wedle najczęściej stosowanych kombinacji sterujących. Pozwalało to zarówno nowicjuszom jak i starym weteranom na szybkie i wygodne operowanie wszystkimi potrzebnymi klawiszami, ale również zapobiegało pomyłkom, które mogły bardzo negatywnie odbić się na wynikach w grze, choćby podczas turniejów. Podświetlenie klawiszy było kolejnym elementem bez którego żadna klawiatura gamingowa nie mogła się obyć, dlatego było obecne we wszystkich modelach w sprzedaży.

Niezależnie czy było to proste, czerwone podświetlenie o niewielkiej intensywności, przeznaczone do grania w warunkach słabego oświetlenia czy też odmiany o regulowanym natężeniu i barwie, dodatek ten pozwalał wielu graczom na kontynuowanie rozgrywek nawet w późnych godzinach bez większych utrudnień. Podczas gdy wielu graczy uważało regulację podświetlenia poszczególnych klawiszy za dodatek estetyczny, weterani szybko zauważyli przydatność takiej możliwości, zmieniając kolor całych grup klawiszy stosownie do ich funkcji, dzięki czemu mogli łatwiej reagować na sytuacje w grze bez pomyłek i utraty wyników.

 

Najnowsze komentarze