Nowoczesne domowe panele wytłumiające

Nowoczesne domowe panele wytłumiające

Wytłumienie dźwięku używane jest nie tylko w studiach radiowych czy nagraniowych, ale również w prywatnych mieszkaniach. Właściciele domów i mieszkań położonych w centrum miast czy w pobliżu ruchliwej drogi bardzo często uskarżają się na zbyt wysoki poziom hałasu, dlatego też izolacja dźwiękowa jest przez nich wykorzystywana do zminimalizowania dźwięku pochodzącego z zewnątrz. Nie wszystkie panele akustyczne nadają się jednak do użycia w domach.

Ozdobne panele wytłumiające do domu

panele akustyczne 3dNajbardziej standardowe akustyczne panele, wykonane z dźwiękochłonnej gąbki są być może skuteczne, aczkolwiek nie wyglądają zbyt estetycznie i najczęściej trudno takowe dopasować do jakiegokolwiek wystroju wnętrza. Do domowych zastosowań znacznie lepiej nadają się ozdobne panele akustyczne 3d, wykonane z tworzyw sztucznych i syntetycznych materiałów pochłaniających dźwięk. Są to najczęściej warianty paneli o wysokim poziomie dźwiękochłonności, aczkolwiek w przeciwieństwie do odmian stosowanych w studiach nagraniowych nie odbijają one fal radiowych, więc nie zakłócają pracy urządzeń komórkowych czy odbiorników internetu bezprzewodowego, więc znacznie lepiej funkcjonują w mieszkaniach i pomieszczeniach użytkowych, nie przeszkadzając w pracy czy normalnym funkcjonowaniu mieszkańców. Niemal wszystkie ozdobne panele posiadają wysokie certyfikaty dźwiękoszczelności, i mogą być stosowane również w pomieszczeniach użytkowych, wymagających posiadania powyższego certyfikatu by w ogóle mogły być użytkowane. Zewnętrzna część obudowy paneli najczęściej upodabniana jest do obrazów nie posiadających ramy, a wielu producentów paneli oferuje możliwość naniesienia własnego wzoru na powierzchnię, a tym samym dopasowania go do własnych upodobań czy konkretnego wystroju wnętrza pomieszczenia. Panele mogą również być w całości uformowane w najróżniejsze kształty i funkcjonować jako ozdoba ścienna, a jednocześnie zmniejszać poziom dźwięku pochodzącego z zewnątrz budynku. Ich wielkość zależna jest przede wszystkim od poziomu pochłaniania dźwięku, a większe panele są zazwyczaj skuteczniejsze niż małe odmiany.

Obudowy z tworzyw sztucznych są dość wytrzymałe, a ich głównym zadaniem jest osłona dźwiękochłonnych materiałów, które należą do bardzo delikatnych i mogą łatwo ulec uszkodzeniu przy nieumiejętnym montażu czy transporcie. Jako całość, panele są więc trwałe i wytrzymałe. Dźwiękochłonny materiał nie ulega również wypaczeniu i nie rozpada się z czasem, dlatego też panele mogą być wykorzystywane bez konieczności wymiany przez bardzo długi czas.

Najnowsze komentarze