Najzdrowszy tłuszcz świata

Najzdrowszy tłuszcz świata

Olej z kokosa ma zbawienne działanie jeżeli chodzi o skórę. Jest bardzo delikatny i łagodzi skórę, po opalaniu, nawilża ją gdy jest bardzo sucha. Dodatkowo olej kokosowy jest bardzo zdrowy o ile na nim nie smażymy, można go stosować do sałatek, kanapek czy nawet do kawy! 

Dobrodziejstwo z kokosa

olej kokosowy bioOlej jest najlepszym środkiem na odchudzanie, ponieważ nie odkłada się w postaci zbędnego tłuszczu jak inne oleje, jest wykorzystywany do produkcji energii i spalanie tłuszczu. Oczywiście, nie pomoże to w tedy, kiedy będziemy siedzieć i czekać tylko na efekty, trzeba się ruszać regularnie uprawiać sport i do tego zdrowo się odżywiać, bez tego ani rusz. Olej jest pozyskiwany z miąższu kokosa i uznawany jest za najzdrowszy olej na ziemi, oczywiście i w tej kwestii zdania są podzielone, jedni twierdza, że olej jest bardzo zdrowy, zaś drudzy twierdzą, że jest równie niezdrowy jak smalec. Około 8 procent to dobre tłuszcze, kwasy tłuszczowe nienasycone. Mówi się, że olej kokosowy bio jest bardzo dobry na odchudzanie, zawarte w oleju kokosowym trójglicerydy średniołańcuchowe, sprawiają, ze olej nie odkłada się w postaci tłuszczu i jest wydalany przez organizm. Oznacz to, że po zjedzeniu oleju kokosowego, szybciej spala się kalorie i zbędny tłuszcz. Warto jednak pamiętać, że samo jedzenie oleju nie pomoże, koniecznie trze w to włączyć bieganie, spacer czy inne ćwiczenia cardio. Bardzo pozytywne jest to, że olej kokosowy jest bardzo sycący, a co za tym idzie, zaspokaja głód na bardzo długo, co zapobiega przejadaniu się i podjadaniu pomiędzy posiłkami. Ponadto olej kokosowy świetnie hamuje rozwój próchnicy w jamie ustnej oraz innych infekcji jamy ustnej.  naukowcy również twierdza, że olej kokosowy jest w stanie zwalczyć gronkowca złocistego, który jest częsta przyczyną chorób skóry. Olej tego typu potrafi genialnie zwalczyć grzyby typu candida, wiec grzybicę stóp albo grzybicę pochwy jak najbardziej można zwalczyć, oczywiście po długotrwałym stosowaniu. Ciekawe jest to, że olej kokosowy, potrafi również zapobiegać rozwijaniu się chorób alzheimera oraz parkinsona. 

Olej z kokosa najlepszy i najzdrowszy jest tłoczony na zimno. Do 26 stopni Celsjusza posiada postać stalą, później staj się cieczą, posiada bardzo przyjemny i kokosowy zapach. Warto ograniczać się w zakupie oleju kokosowego rafinowanego, który produkuje się w dość wysokich temperaturach i dodatkowo przy użyciu szkodliwej dla nas chemii.  Warto więc zamienić masło na olej tłoczony na zimno, dresingi również są bardzo smakowite na bazie oleju kokosowego, jednak warto pamiętać, że wszystko z umiarem. 

Najnowsze komentarze