Metody na kolkę u niemowlaka

Metody na kolkę u niemowlaka

Kiedy zauważymy niepokojące objawy u naszego malucha takie jak częsty płacz, który zaczyna się nagle i jest bardzo głośny to możemy mieć do czynienia z kolką. Jest to jedna z najczęściej występujących przypadłości jakie występują u noworodków, w związku z tym należy posiadać wiedzę o tym jak pomóc naszemu dziecku w tej sytuacji. Dodatkowo należy również wyeliminować wszelkie czynniki, które mogą sprzyjać powstawaniu tego zjawiska. W ten sposób nasz noworodek nie będzie się męczyć, a my nie będziemy bać się o jego zdrowie na co dzień.

Skuteczne metody na występowanie kolki noworodka

sposoby na kolki u noworodkówGłośny i nagły płacz, a także ciągłe kurczenie nóżek, prężenie ciała oraz czerwona buzia to klasyczne objawy kolki. Każdy rodzic powinien wiedzieć, iż kolka to przypadłość bardzo częsta u niemowlaków. W związku z tym należy eliminować wszelkie czynniki mogące ją wywołać takie jak łapczywe ssanie dziecka, nieodpowiednie jego ułożenie w trakcie posiłku, a także smoczek nie w pełni wypełniony mlekiem, przez co pęcherzyki powietrza dostają się do ust dziecka. Jeśli mimo zmian tych elementów kolki dalej występują to powinniśmy znać sposoby na kolki u noworodków, aby ulżyć naszemu maleństwu. Kiedy kolka wystąpi dobrze jest dziecku przez kilka minut masować brzuszek zgodnie z ruchem wskazówek zegara albo ta sama czynność tylko w sytuacji, gdy maluch ułożony jest na brzuchu i masujemy jego plecy. Bardzo ważne jest również ogrzewanie ciała malca. Możemy to zrobić poprzez ciepły okład, termofor albo ciepłą kąpiel. Warto również zarezerwować ten czas na bycie przy dziecku, noszenie go na rękach i chwilę spokoju pozbawioną zabawek i mocnego światła. Nie zapomnijmy także przewietrzyć pokoju. Czasami również może pomóc dziecku herbata z kopru włoskiego. Dobrze jest także, aby matka karmiąca piersią też piła taki napar bądź z rumianku. Jeśli te kroki nie pomogą nam możliwe, iż będziemy musieli udać się na pogotowie. Mimo to postarajmy się nie denerwować i uspokoić naszego noworodka bez podawania mu leków.

Gdy nasze dziecko zaczyna nagle płakać, wierzgać nóżkami, a także jego twarz pąsowieje to prawdopodobnie mamy do czynienia z kolką. Należy unikać wszelkich elementów, które mogą ją wywołać, gdyż jest to najczęstsza przypadłość występująca u małych dzieci. Sprawia im ona naprawdę ogromny ból. Kiedy już wystąpi kolka powinniśmy znać metody, dzięki którym złagodzimy ten objaw. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, abyśmy sami się nie denerwowali oraz przeznaczyli ten czas dziecku do momentu, gdy poczuje się lepiej.

Najnowsze komentarze