Metody leczenia ADHD w Warszawie

Metody leczenia ADHD w Warszawie

Kiedy rodzi nam się dziecko, marzymy tylko o jednym – aby było zdrowe! Bacznie je obserwujemy, patrzymy jak się rozwija i cieszymy się każdym dniem spędzonym z nim. Dzieci są różne. Jedna są spokojne, inne bardziej żywiołowe. Z reguły cieszymy się, gdy nasze dziecko jest aktywne i wszędzie „go pełno”. Kiedy dziecko  jest jeszcze małe, trudno określić, czy ta jego „żywiołowość” to poprostu wrodzony temperament, czy może pierwsze objawy jakiejś choroby. Babcie, ciocie na pewno uspokajają, mówiąc: „lepiej, że jest takim „żywym” dzieckiem, niż ospałym”, jednak my ciągle się zastanawimy, czy to aby na pewno jest naturalne i nie świadczy o chorobie?

Jak leczyć ADHD?

leczenie ADHD - WarszawaDuża aktywność dziecka to może być jego usposobienie, ale także, może być objawem choroby. Mowa tutaj o ADHD, czyli zespole nadpobudliwości psychoruchowej, tak fachowo określa się ten termin. Przyczyny ADHD nie są do końca znane. Ciężko mówić o etilogii tego zjawiska. Głównie przyczyn można doszukiwać się w genetyce i komplikacjach okołoporodowych, a mianowicie o niedotlenieniu, do którego zaszło podczas porodu. Aby zdiagnozować tą chorobę należy wykonać szereg badań u wielu specjalistów. Są to zarówno badania lekarskie, neurologiczne, jak i różnorakiego rodzaju testy psychologiczne, którym poddawane jest dziecko. Pod uwagę bierze się także osiągnięcia szkolne dziecka: między innymi postępy w czytaniu, pisaniu czy też literowaniu. Głównymi objawami ADHD są problemy w komcentracji i nadpobudliwość psychiczna i fizyczna. Dziecko takie nie potrafi na niczym dłużej się skupić. Często nie kończy zdania, myśli mu się urywają, bo nagle zaczyna już myśleć o czymś innym. Ma problemy z pamięcią. Często zapomina o stroju na WF, zapowiedzianej kartkówce, czy innych poleceniach, które niedawno wydaliśmy. leczenie ADHD – Warszawa, to przede wszystkim edukacja rodziców, nauczycieli, opiekunów i wszystkich osób, które mają częsty kontakt z dzieckiem. Są pewne metody wychowawcze, które zniwelują objawy ADHD i pomogą dziecku lepiej funkcjonować. Przede wszystkim należy dziecku dawać jasne, krótkie przekazy, wyeliminować „rozpraszacze”, tak, aby dziecko mogło spokojnie zająć się pracą domową.

ADHD często zanika w życiu dorosłym, jeśli tylko odpowiednio szybko zaczniemy terapię i będziemy starać się eliminować niepożądane zachowania u dziecka. Przede wszystkim musi to być pełna współpraca pomiędzy rodzicami i nauczycielami, bo to w domu i w szkole dziecko spędza najwięcej czasu. Wspólnie powinien być opracowany pewien plan działania i pracy z takim dzieckiem. 

Najnowsze komentarze