Markowy olej konopny

Markowy olej konopny

Wiele osób jest zaskoczonych skutecznością, jaką wykazuje kannabidiol (CBD), w zwalczaniu wielu chorób, schorzeń i dolegliwości o różnym nasileniu. Co ważne, jego stosowanie nie ogranicza się tylko do ludzi, czego dowodzi wiele badań naukowych.

Jakim zwierzętom rekomenduje się przyjmowanie CBD?

W, szeroko rozumianej,olej konopny dla zwierząt zbiorowej świadomości konsumenckiej, przyjęło się myślenie, że produkty, zawierające kannabidiol są wytwarzane z myślą o ludziach. To jednak błędna teza, albowiem każde zwierzę posiada układ endokannabinoidowy, dzięki czemu jest on w pełni przyswajalny. Nie ma więc przeszkód, by olej stosowany był u czworonogów, ale także u mrówek czy motyli – tak, one też posiadają wcześniej wymieniony układ,, naturalnie wspomagający przyswajanie substancji czynnych konopi. Przykład był abstrakcyjny, ale wydaje się nam, że doskonale pokazał określoną zależność. Olej konopny dla zwierząt nie musi mieć wysokiej zawartości CBD, aby był skuteczny. Tu jednak zaznaczyć trzeba, że mówimy o zwierzętach domowych, jak psy i koty, a nie świnie czy osły, bowiem, chyba nikomu nie wpada do głowy, by, akurat, tym zwierzętom podawać olej CBD. Z uwagi na to, że, zarówno, psy, jak i koty, które posiadamy w naszych domostwach nie ważą więcej niż dwadzieścia kilogramów. W takim przypadku wystarczy więc niższe stężenie kannabidiolu, które w przypadku ludzi mogłoby być nieskuteczne w niektórych terapiach. Dlatego też przyjmuje się, że dla psów i kotów przeznaczone są olejki w stężeniu od jednego do pięciu procent CBD. Warto również zaznaczyć, że ich przyjmowanie jest bardzo ekonomiczne, gdyż sprowadza się do spożycia od jednej do dwóch kropli na dzień. Gdy chodzi natomiast o dawki zalecane ludziom, wynoszą one od kilku do kilkunastu kropli na dobę. Olej konopny dla zwierząt sprawdza się, ale trzeba dać mu czas, gdyż kannabidiol musi osiągnąć odpowiedni poziom w organizmie i ta prawidłowość sprawdza się zarówno w przypadku człowieka, jak i zwierzęcia. Niemniej jednak terapie z wykorzystaniem CBD są w przypadku tych drugich są znacznie tańsze i o wiele bardziej wydajne.

Popularność produktów z czystym, dobroczynnym kannabidiolem jest ogromna i nic nie wskazuje na to, by ten stan rzeczy miał się zmienić. Bowiem powstaje ich coraz więcej, jak również, coraz więcej osób, widząc skuteczność ich działania u innych osób, sięga po nie, niemal odruchowo. Nie ma w tym nic złego, bowiem wszystkie produkty konopne są naturalne i mają właściwości lecznicze, co nie jest mitem, ale naukowo potwierdzonym faktem.

Najnowsze komentarze