Kupno wkładów do pieluszek

Kupno wkładów do pieluszek

Zawsze wydawało mi się, że kiedy urodzę dzieci, będę używała jednorazowych pieluszek, ponieważ jest to tanie, a jednocześnie bardzo praktyczne rozwiązanie. Życie szybko zweryfikowało jednak moje plany. Okazało się, że mój syn urodził się przedwcześnie, w związku z czym miał jako noworodek bardzo delikatną skórę, o którą należało szczególnie dbać. Potrzeba wzmożonej pielęgnacji pupy mojego maluszka sprawiła, że sięgnęłam po pieluszki wielorazowe i nie żałuję tej decyzji.

Najlepsze wkłady do pieluszek

eko wkłady do pieluszek wielorazowychPoczątkowo byłam przerażona samą myślą stosowania pieluszek wielorazowych. Kojarzyły mi się one głównie z potrzebą częstego prania, a co za tym idzie z mozolną, dodatkową pracą. Szybko przekonałam się jednak, że to wcale nie takie straszne, jak można by się spodziewać. Przede wszystkim współcześnie nie korzystamy z łatwo przemakających materiałów, ale z dobrych jakościowo wyrobów, które są przyjazne dla skóry niemowląt. Długo zastanawiałam się, w co dokładnie powinnam zainwestować. Ostatecznie wybrałam eko wkłady do pieluszek wielorazowych. Produkty, które zakupiłam, były wykonane z niezwykle chłonnego materiału, jakim jest mięsista mikrofibra. Ponadto posiadały starannie wykonane obszycia i nadawały się do prania w wysokich temperaturach. Używają takich wkładów, w pełni doceniłam istotę stosowania wielorazowych pieluch. Zdałam sobie też sprawę z tego, że zaczęłam znacząco dbać o ekologię. Nie musiałam przecież codziennie wyrzucać kilkunastu pieluch do kosza. Postanowiłam także kupić specjalny worek, w którym mogłam przechowywać zużyte już produkty. Najbardziej jedna ucieszyło mnie to, że w końcu pupa mojego brzdąca wyglądała dobrze. Nie pojawiały się już na niej żadne niepokojące zmiany skórne, takie jak zaczerwienienia, czy odparzenia. Warto przy tym dodać, że używane przeze mnie wkłady do pieluszek wielorazowych były bardzo dobrej jakości i starczały mi na bardzo długo. Dziecko bez problemu mogło przespać z nimi noc lub udać się na dłuższy spacer. Wszystko dzięki podwójnej ochronie zapewnionej przez warstwy, chłonnej, podwójnej mikrofibry.

Czasami młode mamy są przerażone samą myślą używania pieluszek wielorazowych. Zapewniam jednak, że warto spróbować takiego rozwiązania, ponieważ może się okazać, że będzie one strzałem w dziesiątkę. Taki sposób postępowania z dziecięcymi fekaliami wydaje się bowiem pod wieloma względami optymalny. Przede wszystkim jest bardzo ekologiczny oraz idealnie sprawdza się w przypadku dzieci mających skłonności do występowania różnorakich podrażnień skóry.

Najnowsze komentarze