Kupno klatki dla psa do domu

Kupno klatki dla psa do domu

Kilka dni temu przygarnęłam małego pieska. Przyplątał się on na moje podwórko i zrobiło mi się go szkoda. Nie chciałam trzymać go na podwórku, bo obawiałam się, że nocą mógłby się zgubić, albo pobiec za psem sąsiadów, który pewnie by go pogryzł. Zdecydowałam się go trzymać w mieszkaniu, ale dosyć szybko przekonałam się, że ten piesek to prawdziwy rozrabiaka. Już po dwóch dniach wiedziałam, że kiedy wychodzę z domu na cały dzień do pracy, muszę zamykać go w specjalnej klatce dla zwierząt. Musiałam ją sobie jednak najpierw kupić.

Jaką klatkę wybrać do domu?

klatka dla psa do domuUdałam się w tym celu do dużego sklepu zoologicznego w sąsiedniej miejscowości. Ponieważ do tej pory nigdy nie miałam psa, więc tym bardziej nie znałam się na klatka dla tych zwierząt. Zapytałam się sprzedawcy, jaka klatka dla psa do domu będzie najlepsza. Polecił mi on klatkę, która podobno była bardzo popularna wśród klientów i miała ich dobre rekomendacje. Była to klatka popularnej firmy. Miała niewielkie rozmiary, dlatego bez problemu można ją było trzymać w mieszkaniu. Jednakże, mimo niewielkich rozmiarów, miała ona dosyć dużą powierzchnię, dlatego pies w niej zamknięty spokojnie może się poruszać, mieć komfort i względną swobodę. Polecana przez sprzedawcę klatka była wykonana z solidnych metalowych elementów. Były one ze sobą mocno zespawane. Pies nie miał możliwości przegryzienia się przez nie i uwolnienia z klatki. Kolejną jej zaletą były przestronne, ruchome drzwiczki zamykane na kłódkę. Taka forma zamknięcia gwarantowała, że pies nie wydostanie się samodzielnie na zewnątrz. Zdecydowałam się od razu zakupić mojemu pieskowi tą klatkę, tym bardziej że była ona dostępna w niskiej, promocyjnej cenie. Już wkrótce przekonałam się, że to był bardzo dobry wybór. Mój piesek zaakceptował nowe legowisko. Z chęcią tam wchodził, kiedy musiałam wychodzić z mieszkania. A ja dzięki temu zyskałam spokój i komfort, że po powrocie nie zastanę zdemolowanego przez zwierzaka mieszkania.

Klatka była również bardzo praktyczna. Można ją było składać, a po złożeniu nie zajmowała dużo miejsca. Była zupełnie płaska i można ją było choćby wsunąć pod łóżko albo kanapę. Klatka okazała się również stabilna i solidnie wykonana. Kilka razy zostawiłam w domu włączoną kamerkę i wiedziałam, że pies czasami próbował się wspinać na klatkę, a mimo to, klatka ani razu się nie przewróciła. Korzystam z niej już od dłuższego czasu i do tej pory nie widać na niej śladów użytkowania. Byłam zadowolona z tego, że udało mi się dostać taką dobrą klatkę w tak dobrej cenie.

Najnowsze komentarze